ترامپ در یک رویداد مجازی G20 با توافق آب و هوایی پاریس مخالفت کرد


ترامپ پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جو بایدن ، کاری را انجام داد که احتمالاً آخرین حضور او در یک اجلاس بین المللی خواهد بود. نظرات وی در مورد بحران آب و هوا – همراه با بسیاری از موضوعات دیگر ، از تجارت تا امنیت – باعث ایجاد شکاف های عمیق در اتحاد سنتی آمریکا شده است ، که رئیس جمهور منتخب بایدن قول داده است آنها را برطرف کند.
سخنرانی ترامپ درباره محیط زیست که توسط کاخ سفید پیش ضبط شده بود ، پایان مناسبی برای اختلاف چهار ساله وی با رهبران جهان بود. در آن ، ترامپ توافق نامه پاریس 2015 را “یک جانبه” خواند و گفت که این توافق برای ایجاد ویرانی در اقتصاد آمریکا طراحی شده است.
وی به تالار دیپلماتیک گفت: “توافق پاریس برای نجات محیط زیست نیست ، بلکه برای کشتن اقتصاد آمریکا است.” “من از واگذاری میلیون ها شغل آمریکایی و ارسال تریلیون دلار آمریکا به بدترین آلاینده ها و متخلفان در جهان خودداری می کنم و این اتفاق خواهد افتاد.”
ترامپ در اولین سال ریاست جمهوری خود ، در برابر برخی از واکنش های داخلی مشاوران خود ، که می ترسید این باعث ایجاد تنش با متحدان اروپایی و آسیایی شود ، از خروج ایالات متحده از توافقنامه آب و هوایی پاریس خبر داد.
روند کناره گیری تا این ماه نهایی نشده بود و بایدن گفت که پس از سوگند دوباره وارد پیمان می شود. عزیمت قریب الوقوع ترامپ تأثیر او را در صحنه جهانی به کمترین حد خود رساند. بیشتر رهبران G20 پیروزی بایدن را تبریک گفتند.

شرکت ترامپ در G20 امسال حتی تا اواخر جمعه که در برنامه رسمی خود ظاهر شد ، قطعی نبود. ترامپ انزجار خود را از اجلاس های بزرگ چند جانبه پنهان نمی کند و ارزش آنها را در گفتگو با دستیاران زیر سوال می برد.

روز شنبه ، ترامپ به جلسه افتتاحیه اجلاس مجازی اتاق وضعیت کاخ سفید پیوست و از ساعت 8 صبح به وقت ET آغاز شد ، اگرچه 13 دقیقه بعد شروع به نوشتن در توییتر درباره ادعاهای بی اساس خود در مورد تقلب در انتخابات کرد.

وی در جلسه افتتاحیه اظهاراتی کرد ، اما توسط برگزارکنندگان اجلاس علنی نشد و کاخ سفید نسخه ای از آن را ارائه نداد. بعدا شنبه ، ترامپ در زمین گلف بود که یک جلسه جانبی با موضوع آمادگی جهانی همه گیر برگزار شد ، که شامل سخنرانی های امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و دیگران بود.

این فیلم زیست محیطی به عنوان بخشی از جلسه مشابه حاشیه G20 منتشر شد که امسال به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا در عمل برگزار می شود. اظهارات ترامپ با پیام های سایر رهبران در طول جلسه ، با تمرکز بر تلاش های چند جانبه برای کاهش انتشار کربن در تلاش برای کاهش سرعت تغییرات آب و هوا ، فاصله زیادی داشت.

در عوض ، ترامپ ترجیح داد تا بر سوابق حفاظت از خود در ایالات متحده تمرکز کند و گفت که تحت مدیریت وی ، “مدیریت محیط زیست یک وظیفه مقدس است”.

حتما بخوانید:
گروه ویژه کرونا ویروس کاخ سفید به ایالات متحده هشدار می دهد: "ما در یک مکان بسیار خطرناک هستیم"

وی گفت كه وی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض سرب در آب آشامیدنی به كودكان كوشیده است ، قول كاشت یك میلیارد درخت جدید را داد و گفت كه از زمان تدی روزولت بیش از هر رئیس جمهور برای پارک های ملی آمریكا اقدام كرده است.

اما ترامپ همچنین از تلاش برای گسترش سوخت های فسیلی ایالات متحده ، علیرغم نقش آنها در دامن زدن به تغییرات آب و هوایی ، خبر داده است.

وی با اشاره به حفاری افقی و قطعه قطعه سازی گفت: اکنون ایالات متحده تولید کننده شماره یک نفت و گاز طبیعی در جهان است.

وی گفت: “ما هر روز ثابت می كنیم كه می توانیم از كارگران خود محافظت كنیم ، مشاغل جدید ایجاد كرده و از محیط زیست محافظت كنیم بدون اینكه مجوزهای فلج كننده و توافق نامه های بین المللی یك جانبه را به شهروندان خود تحمیل كنیم.”


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید