ترامپ در حال پاکسازی هیئت مشاوره پنتاگون و دادن کرسی به رهبران سابق ستاد انتخاباتی است


پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد ، کریستوفر میلر ، سرپرست وزارت دفاع روز جمعه اعلام کرد که کوری لواندوفسکی و دیوید بوسی ، وفاداران ترامپ به شورای دفاع منصوب می شوند تا بخشی از اعضای 9 عضو قبلی را که برکنار شده بودند ، جایگزین کنند. پولیتیکو اولین کسی بود که خبر عزیمت 9 عضو را اعلام کرد.

ترامپ طی هفته های اخیر بسیاری از رهبران غیرنظامی پنتاگون را برکنار کرده است و با پایان دولت وی بسیاری از وفاداران سیاسی را جایگزین مقامات کرده است. از زمان اخراج مارك اسپر ، وزیر دفاع در توئیتر در 9 نوامبر ، رئیس جمهور حداقل سه مقام ارشد دیگر را بركنار و وفاداران ادعایی را جایگزین آنها كرد و دو هیئت مشورتی را هدایت كرد.

یکی از نامزدهای جدید ریاست جمهوری برای موضع پنتاگون ، نظریه های توطئه برکنار شده را در توئیتر منتشر کرد که از دست دادن ترامپ به جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، “کودتا” نامید و توییت های مشترکی را به پیشنهاد ترامپ برای اعلام حکومت نظامی اعلام کرد.

مشخص نیست که چرا ترامپ تنها چند هفته قبل از رفتن بایدن به کاخ سفید دست به چنین تغییرات اساسی زد.

تصمیم برای تهیه کرسی های هیئت مدیره لواندوفسکی و بوسی ، که به عنوان فعال سیاسی و ستاد انتخاباتی ترامپ فعالیت می کردند ، برکناری چندین نفر از اعضای ارشد شورای سیاستگذاری دفاع ، یک گروه مشاوره خارجی ، پس از اقدام دولت در هفته گذشته بود. که در مورد سیاست دفاعی مشاوره ای به وزیر دفاع ارائه می دهد.

حتما بخوانید:
اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون

در تصفیه دیگری از کارشناسان دیرینه سیاست خارجی و چهره های امنیت ملی در آخرین روزهای دوران ترامپ ، اعضایی مانند دبیران امور خارجه مادلین آلبرایت و هنری کیسینجر ، عضو سابق کمیته اطلاعات پارلمان جین هارمن و اکثریت پارلمان سابق رهبر مقامات دفاعی اریک کانتور برای مدت کوتاهی از قدرت برکنار شد.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید