ترامپ جلسه غیرمنتظره ای با وزیر اندونزی در دفتر بیضی شکل برگزار کرددر قرائتی از دولت اندونزی گفته شد كه وزیر لوهوت بینسار پانجایتان همچنین با جارد كوشنر و ایوانكا ترامپ ، مشاوران ترامپ ، به همراه آدام بولر ، مدیر اجرایی م Financeسسه مالی بین المللی توسعه (DFC) ملاقات كرد.

در قرائت اندونزیایی آمده است: “در این جلسه (وزیر) سلام و تشکر و قدردانی خود را از رئیس جمهور جوکو ویدودو به دلیل ادامه حمایت و همکاری رئیس جمهور دونالد ترامپ بین جمهوری اندونزی و ایالات متحده اعلام کرد.”

ترامپ از زمان شکست در انتخابات جو بایدن ، تا حد زیادی از حضور در جمع پرهیز کرده و در کاخ سفید باقی مانده است در حالی که تیم حقوقی وی تلاش می کند نتیجه را در چندین ایالت به چالش بکشد. از تاریخ 12 نوامبر ، طبق برنامه رسمی خود ، او هیچ رویداد عمومی دیگری به جز به روزرسانی ویروس کرونا و جلسات با مایک پنس معاون رئیس جمهور نداشته است.

انتظار می رود که رئیس جمهور روز جمعه در اجلاس مجازی APEC شرکت کند ، اما مشارکت وی به رویدادهای خصوصی بسته شده برای مطبوعات محدود خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ آخر هفته در جلسه مجازی رهبران G20 که توسط عربستان سعودی ترتیب داده شده است ، شرکت خواهد کرد یا خیر. اگر این کار را نکرد ، ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا بود که از زمان آغاز برگزاری نشست های این گروه در سال 2008 در G20 شرکت نکرد.

در این زمینه ، ملاقات با وزیر خارجه نسبتاً مبهم ابروهایی ایجاد کرد. مانند گفتگوی او با ترامپ ، لووهت ملاقات های دیگری با معاون رئیس جمهور مایک پنس و مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین داشت. وی ضمن “تبادل نظر در مورد مسائل ژئوپلیتیک جهانی” با اوبراین ، “تولید واکسن مشترک ایالات متحده و اندونزی” را با پنس و “مشارکت های استراتژیک اندونزی و ایالات متحده در بخش های دفاعی و فناوری” مورد بحث قرار داد.

حتما بخوانید:
انواع مدلهای کفش زنانه برای خانمهایی که کفشهای کلاسیک را میپسندند

در این خوانش همچنین خطی دقیق در مورد روابط اندونزی و ایالات متحده پس از انتخابات بیان شده بود.

وی گفت: “از طرف رئیس جمهور جوکو ویدودو ، من می خواهم از رئیس جمهور دونالد ترامپ تشکر و قدردانی کنم. نتیجه رسمی انتخابات آمریکا هرچه باشد ، دوستی ها باید حفظ شود.” “ما همیشه دوست خواهیم بود. من همچنین امیدوارم که چنین ارتباطی با کاخ سفید بتواند پس از ژانویه 2021 برقرار شود.”

کاخ سفید به درخواست CNN برای خواندن جلسه پاسخ نداد.

طی هفته گذشته ، تیم ترامپ اقداماتی را در زمینه سیاست خارجی انجام داده است که می تواند توانایی های رئیس جمهور منتخب بایدن را هنگام آغاز به کار خود در ماه ژانویه محدود کند ، از جمله اقدام علیه چین ، افغانستان و ایران.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید