ترامپ از بودجه نظامی به عنوان اهرم مبارزه با غول های فناوری استفاده می کند

[ad_1]

اولتیماتوم ترامپ و مخالفت آتشین او باعث ایجاد مخالفت بین کنگره و کاخ سفید برای تصویب قوانینی شد که نیروها را جمع می کند و سیاست دفاعی کشور را تعیین می کند. همچنین ممکن است یک آزمون برای قانونگذاران جمهوری خواه باشد.

ترامپ به بخش 230 قانون ارتباطات روی آورد که از ISP ها و شرکت های فناوری مانند فیس بوک ، توییتر و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در برابر مسئولیت قانونی آنچه در وب سایت های آنها ارسال شده یا نحوه مدیریت محتوا محافظت می کند ، محافظت می کند. ترامپ اخیراً با توئیتر روبرو شد و آن را به “تبعیض عمده محافظه کارانه” متهم کرد.

“اگر بخش 230 بسیار خطرناک و ناعادلانه به عنوان بخشی از قانون اجازه دفاع ملی (NDAA) به طور کامل لغو نشود ، من مجبور می شوم وقتی لایحه را به دفتر تصمیم گیری بسیار زیبا ارسال می کنم ، به صراحت VET را امتحان کنم. اکنون آمریکا را پس بده. متشکرم! متشکرم!” ترامپ سه شنبه شب در توییتی نوشت که بخش 230 “تهدیدی جدی برای امنیت ملی و سلامت انتخابات” است.

تهدید وتو مخالفت شدید دموکرات ها و جمهوری خواهان را برانگیخته است و بسیاری به این واقعیت اشاره می کنند که بند 230 هیچ ارتباطی با دفاع ندارد و از انتقاد رئیس جمهور برای استفاده از نیروها و امنیت ملی به عنوان اهرم فشار انتقاد می کند.

نماینده پاول میچل ، یک جمهوریخواه از میشیگان که عضو کمیته خدمات مسلح است ، روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: “من به عنوان عضو خدمات مسلح مجلس ، از این تهدیدهای وتو NDAA بیزار هستم. بیل مکانی برای کار سریع در آخرین لحظه در شبکه های اجتماعی نیست. ”

“چیپ روی” جمهوری خواه تگزاس در توییتر خود نوشت: “قبول یا ترک ، قانون دلیل نقض کنگره است.” بخش 230 نباید با NDAA اشتباه گرفته شود و توسطrealDonaldTrump برای وتو استفاده شود. “

آدام کینزینگر ، جمهوریخواه ایلینوی مخالفت خود را با وتو تهدید شده در توییتر مستقیماً به رئیس جمهور ارسال کرد. کینزینگر گفت: “من به لغو رای خواهم داد.” “چون در واقع مربوط به تو نیست.”

کنگره با مخالفت با تهدید وتو از طرف ترامپ مبنی بر حذف نام های همفکران از پایگاه های نظامی ، رو به جلو حرکت می کند
رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان ، آدام اسمیت ، دموکرات از واشنگتن ، ناامیدی شناخته شده در توئیتر را ذکر کرد ، که در توییت های رئیس جمهور شروع به برچسب زدن به عنوان مناقشه برانگیز یا گمراه کننده در زمان مبارزات انتخاباتی کرد که حاوی ادعاهای بی اساس یا دروغ بود.

اسمیت در توئیتی نوشت: “برای اینکه روشن شود ، آقای رئیس جمهور ، لغو بند 230 در نسخه NDAA پارلمان یا سنا قرار نگرفت. شما از توییتر عصبانی هستید. همه ما این را می دانیم.” وی افزود: “شما به دلیل چیزی که مربوط به نفس شما است و هیچ ارتباطی با دفاع ندارد ، آماده وتو دادن به لایحه دفاع هستید.”

وزارت دفاع از اظهار نظر در مورد تهدید وتو توسط ترامپ خودداری کرد.

سنا نسخه خود را از NDAA تصویب کرد ، که بیش از 700 میلیارد دلار هزینه دفاعی را با حق وتو 14-16 در اختیار دارد. اتاق با رای گیری 295-125 نسخه خود را از NDAA تصویب کرد. طی 59 سال گذشته ، قانون NDAA قانون هر دو حزب بوده است.

افزایش حقوق سربازان

هر دو نسخه از لایحه امسال شامل افزایش 3 درصدی حقوق برای نیروهای آمریکایی و مقررات بی شماری دیگر است که هیچ یک از این موارد مربوط به بخش 230 نیست.

این اولین بار نیست که ترامپ تهدید به وتو بر NDAA می کند. پیش از این ، رئیس جمهور لایحه ای را در مورد مقررات تغییر داده بود که به نام امکانات ارتش تغییر نام می یابد ، به نام افسران کنفدراسیون. اما تهدید روز سه شنبه ترامپ بحث کاملاً جدیدی را آغاز می کند که می تواند جمهوری خواهان را مجبور به انتخاب بین ترامپ و پنتاگون کند.

ترامپ و دیگر جمهوری خواهان مدت هاست که شکایت دارند که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی علی رغم تکذیب شرکت های فناوری و فقدان شواهد معتبر برای اثبات ادعای تعصب فناوری سیستمی علیه محافظه کاران ، دیدگاه های راست را سانسور می کنند.

این مانع فشار ترامپ و متحدانش برای تغییر در بخش 230 نشده است ، سپر قانونی که به سیستم عامل های فناوری از بسیاری از تصمیمات تعدیل محتوای آنها مصونیت می بخشد.

بسیاری از تغییرات پیشنهادی قصد دارند شرکت های رسانه های اجتماعی را در معرض پرونده های قضایی بزرگتری درباره اتهامات سانسور قرار دهند.

یکی از دستیاران کمیته ای به CNN گفت که کاخ سفید به عنوان بخشی از فشار قانونی خود ، پیشنهادات پیشنهادی را در بخش 230 به کمیته تجارت سنا ارائه داده است. کمیته تجارت زبان کاخ سفید را به کمیته خدمات مسلح سنا هدایت کرد. Axios گفت این زبان تاکنون در NDAA گنجانده نشده است. سخنگوی کمیته نیروهای مسلح بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

‘وسیله نقلیه’

تا پیش از این ، ترامپ برای اجرای تغییرات در بخش 230 به ریاست اجرایی اعتماد کرده بود. در ماه مه ، وی یک دستور دادخواست اجرایی به کمیسیون ارتباطات فدرال برای قوانین “امضا” بخش 230 ، که مربوط به رسانه های اجتماعی است ، امضا کرد. کارشناسان حقوقی قانون اساسی این دستور را زیر سوال بردند و در مورد صلاحیت FCC شک و تردید کردند. با این حال ، FCC موافقت کرد که با درخواست ترامپ پیش برود.

اما آینده این تلاش ها تردید است ، زیرا آجیت پای ، رئیس FCC ترامپ ، اظهار داشت كه او در ژانویه كنار خواهد رفت و زمینه را برای خود رئیس جمهور منتخب جو بایدن هموار می كند. بر اساس نظرات جلسات کمسیون های دموکراتیک FCC ، منطقی است که فکر کنیم FCC بایدن قانونگذاری ماده 230 را به طور کلی رد می کند.

این كنگره را به عنوان تنها راه باقی مانده ترامپ برای اعمال تغییرات در بخش 230 در حالی كه هنوز رئیس جمهور است ، باقی می گذارد.

لاری کودلو ، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز چهارشنبه با صراحت اظهار داشت که این دقیقاً همان کاری است که ترامپ انجام می دهد و گفت: لایحه NDAA “ابزاری” برای تغییر بخش 230 برای محافظت از شرکت های رسانه های اجتماعی است.

کودلو روز چهارشنبه در پاسخ به سوال جو جونز از CNN که بخش 230 با هزینه های دفاع ارتباط دارد ، گفت: “این یک وسیله نقلیه است ، یک وسیله نقلیه است. می دانید ، گاهی اوقات چیزهایی را روی درختان بزرگتر آویزان می کنید.”

“شرم”

“رئیس جمهور صحبت کرده است – همه ما مدتهاست که در این مورد صحبت می کنیم. قطعاً عجیب است که به نظر می رسد شرکتهای بزرگ رسانه های اجتماعی دیدگاههای خاصی را سانسور می کنند. و ما این را دوست نداریم. و به دلیل بند 230 قانون نجابت مخابرات … که باید وی گفت: “این باید تغییر کند. و این همان چیزی است که ما بدنبال آن هستیم و احتمالاً یک سپر بسیار محدودتر بهترین راه برای انجام این کار است زیرا فکر می کنیم آنها قبلاً ویراستار و ناشر بوده اند.”

اما مخالفت دو طرفه با پیشنهاد ترامپ این سوال را ایجاد می کند که آیا او می تواند از لایحه دفاع برای جلوگیری از شرکت های رسانه های اجتماعی استفاده کند یا خیر.

ایده این نیست که به هر حال در مورد دموکرات ها عمل کنیم ، بسیاری از آنها مشکلات خاص خود را با بخش 230 دارند ، اما به دلایل بسیار متفاوت از جمهوری خواهان است. روز چهارشنبه ، سن وناتور دموکرات از ایالت اورگان ، معمار اصلی در بخش 230 ، گفت تهدید ترامپ تقریباً محکوم شده است.

وایدن در بیانیه ای گفت: “من دوست دارم با بلیزرز شروع كنم ، اما این اتفاق نخواهد افتاد.” “جای تأسف است که ترامپ در حالی که وقت خود را صرف توییت کردن در توطئه های ناهماهنگ انتخاباتی می کند ، از کمک به کارگران بیکار امتناع می ورزد و خواستار لغو اساس آزادی بیان در کنگره از طریق کنگره است.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme