[ad_1]

حتی پس از انتخاب گرجستان ، گابریل استرلینگ با عصبانیت هشدار داد که “همه چیز خیلی دور رفته است” و “باید متوقف شود” قبل از اینکه هر کسی زخمی شود یا کشته شود ، ترامپ همچنان از ادعاهای بی اساس تقلب حمایت می کند. در پاسخ به ویدئوی استرلینگ که رئیس جمهور و سناتورها را به “تقویت” ترامپ فرا می خواند توییت سه شنبه شب ، “انتخابات جعلی. نشان دادن امضا و پاکت نامه. تقلب گسترده رای دهندگان در جورجیا را آشکار کنید.”
یک هفته زودتر ، ترامپ جعلی است او ادعا کرد در توییتر مبنی بر اینکه این حسابرسی “ده ها هزار رای تقلبی و غیرقانونی” را فاش می کند و پیشنهاد می کند که حسابرسی امضاها در نهایت به نفع او و دو نامزد سناتور جمهوری خواه در این ایالت خواهد بود.
با وجود تأیید نتایج انتخابات ایالت ، برایان كمپ ، فرماندار جمهوری خواه گرجستان ، نیز به تماس جمهوری خواهان برای ممیزی وزیر امور خارجه از امضاها پیوست و گفت: “به نظر می رسد به اندازه كافی ساده است كه می توان نمونه امضاهای موجود در پاكت ها را برای افراد غایب انجام داد.” “به منظور رفع نگرانی های دیرینه گرجی ها در مورد یکپارچگی سیستم رای گیری”.

حقایق اول: پیشنهاد كمپ ، وزیر امور خارجه سابق گرجستان ، این است كه ممیزی امضای پس از انتخابات “ساده” ، حتی اگر فقط نمونه آرا باشد ، گمراه كننده است. وزیر امور خارجه فعلی جورجیا ، برد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، به CNN گفت که ممیزی امضا خارج از صلاحیت قانونی دفتر وی است. باید توسط دادگاه دستور داده می شد و در حال حاضر دلیلی برای انجام این کار وجود ندارد.

همچنین گمراه کننده است که بگوییم این ممکن است به هر طریقی نوع تقلبی را که ترامپ ادعا می کند ، آشکار کند ، به ویژه اینکه امضاها قبلاً همسان شده اند – دو بار ، در بسیاری از موارد. و حتی اگر امضای روی یک پاکت در هنگام ممیزی مشخص شده باشد ، ردیابی آن در یک رأی گیری خاص غیرممکن است تا از این طریق رأی آنها حذف شود.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه ، 23 نوامبر ، استرلینگ گفت که وی ممیزی امضا را نمی بیند مگر اینکه توسط قاضی دستور داده شود ، زیرا “آرا اکنون به حضانت قضات و مقامات دادگاه عالی تبدیل می شوند ، بنابراین که من معتقدم در مورد این موضوع کمی از وضعیت ما خارج است که بگوییم بدون مدارک یا توضیحات مشخص وارد خواهیم شد و رای گیری های تصادفی را برای “جستجو” آغاز خواهیم کرد. چه کسی هزینه آن را پرداخت می کند؟ پروتکل های این موضوع چیست؟ “

در حالی که دفتر وزیر خارجه گرجستان دعوت نامه های مربوط به امضای حسابرسی را بررسی می کند ، استرلینگ اذعان کرد که این سرویس “نمی تواند یک مسیر قانونی را ببیند که منطقی باشد” زیرا آغاز تحقیقات بر اساس عدم تأیید نتایج می تواند سابقه بدی برای ادعاهای آینده

استرلینگ گفت: “هر دو طرف از قبل قوانین مربوط به این امر را می دانند.” “بنابراین اکنون ، بیرون آمدن با یک شکایت کلی پس از آن ممکن است مشکلی پیش آمده باشد زیرا” کسی که می خواستم برنده شود نیست “، دلیل بر شروع تحقیقات بالقوه نیست.”

وی در پاسخ به اظهارات کمپ استرلینگ ، تصریح کرد: “این همانطور که وی گفت ، فقط یک درخواست به نظر می رسد ، اما در واقع اینگونه نیست.”

چه چیزی منجر به ممیزی امضا می شود؟

ترامپ وجود دارد او ادعا کرد، “ما به برگه های رای نیاز نداریم – ما فقط به پاکت نامه های امضا شده احتیاج داریم!” به منظور انجام ممیزی از امضاها. و گرچه درست است که ممیزی بر روی امضاهای پاکت نامه متمرکز خواهد شد ، روند کار پیچیده تر از آنچه رئیس جمهور پیشنهاد می کند است.

به گفته وزیر امور خارجه جورجیا ، هنگامی که رأی غایب در ابتدا دریافت شد ، پاکت حاوی امضای رأی دهنده مورد بررسی قرار گرفت. اگر رأی غیابی از طریق پست درخواست شود ، این دومین تأیید امضا است ، زیرا امضای رأی دهنده برای اولین بار با دریافت درخواست تأیید می شود. اگر رأی غیابی به صورت آنلاین درخواست شود ، شناسه عکس الزامی است و امضای آن پس از دریافت رأی تأیید می شود.

پس از تأیید امضا برای مطابقت با امضای پرونده ، رأیی که حاوی رأی مشخص شده است اما هیچ گونه اطلاعات شناسایی نیست ، باید از پاکت حاوی هویت رأی دهنده و امضای رأی دهنده جدا شود. این برای محافظت از حریم خصوصی رای دهندگان طراحی شده است.

با این حال ، این بدان معنی است که در هنگام بازرسی از امضاها ، یک پاکت برای آراots غایب پیدا می شود که دارای امضایی است که با آنچه ثبت شده مطابقت ندارد ، هیچ راهی برای اتصال این رأی دهنده با یک رأی مشخص وجود ندارد. نمی توان دانست که آیا یک رد رأی باعث می شود رای ترامپ یا رئیس جمهور منتخب جو بایدن از بین برود.

به همین دلیل است که رافنسپرگر گفت یکی از گزینه ها این است که “با هر رأی دهنده تماس بگیریم و آنها را معالجه کنیم” و یا هرگونه مشکل در برگه های رای گیری آنها را بررسی و رفع کنیم. در غیر این صورت ، به نظر می رسد که رئیس جمهور و متحدانش امید دارند که یک قاضی همه آراots گمشده را در یک شهرستان با درصد بالایی از مشکلات امضا بیرون بیندازد.

تصور بر این است که سناتور کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام ، در گفتگو با رافنسپرگر هفته بعد از انتخابات ، به چنین فرصتی اشاره کرده است. به گفته مقامات دولتی ، هر شهرستان بایگانی از تجزیه و تحلیل کلی آراots غایب را نگهداری می کند ، بنابراین در تئوری می توان این مبارزات را به شهرستانهای خاصی که بیشتر آرای غیابی به بایدن می روند ، هدف قرار داد.

با این وجود بعید است که آنها امضای قانونی لازم را بدست آورند.

استرلینگ گفت: “من فکر نمی کنم یک قاضی در کشور وجود داشته باشد که تمام کسانی را که به طور قانونی رأی داده اند بیرون بیاندازد.”[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر