به نظر می رسد بایدن در حال ریختن آب سرد روی وارن و سندرز است و به کابینه می پیونددبایدن سه شنبه شب در مصاحبه ای با NBC گفت كه وی در حال حاضر “نمایندگان قابل توجهی در میان مترقیان در دولت ما دارد” ، اما گفت “واقعاً هیچ چیز خارج از میز نیست.”

بایدن گفت: “اما یک چیز واقعاً حیاتی است: بیرون کشیدن کسی از مجلس سنا ، بیرون آوردن کسی از مجلس (از نمایندگان) ، خصوصاً شخصی با نتیجه ، واقعاً یک تصمیم دشوار است که باید اتخاذ شود.” “من یک برنامه بسیار بلند پروازانه ، بسیار مترقی دارم و انجام چنین کاری از رهبران قدرتمند مجلس و سنا طول خواهد کشید.”

بایدن گفت که او آماده است نام جمهوری خواهی را که به رئیس جمهور دونالد ترامپ در دولت خود رأی داده است ، مورد بررسی قرار دهد ، گفت: “من می خواهم این کشور متحد شود. هدف دولت ما اتحاد دوباره است. ما نمی توانیم حمایت کنیم این گفتگوی سیاسی پرخاشگرانه. باید پایان یابد. ”

این اظهار نظرها احتمالاً باعث دلسردی افراد چپ نیست که می خواهند قهرمان های مترقی بایدن را در نقش های برجسته دولت خود ببینند.

CNN پیش از این گزارش داد ، ساندرز اخیراً برای تبدیل شدن به وزیر کار در کابینه بایدن کمپین انتخاب کرد و از رهبران ارشد کارگران حمایت خواست. در اوایل ماه جاری میلادی ، در اظهار نظری به طور مستقیم در مورد گرگ بلیتزر CNN ، سوسیال دموکرات که خود توصیف می کند ، گفت اگر پیشنهاد شود این نامزدی را می پذیرد. سندرز گفت: “اگر نمونه کارهایی داشتم که به من اجازه می داد بایستم و برای خانواده های کارگر بجنگم ، آیا این کار را می کردم؟ بله ، می کردم.”
وارن یکی از علاقه مندی های پیشرفته برای اداره خزانه داری بود ، اما CNN این هفته اعلام کرد که بایدن جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو را به عنوان وزیر خزانه داری خود انتخاب خواهد کرد. وارن روز دوشنبه با تمجید از یلن “یک انتخاب استثنایی برای وزیر دارایی” ، وی را “باهوش ، سخت و اصولی” و “یکی از موفق ترین روسای فدرال رزرو تاکنون” توصیف کرد.

وارن در بیانیه دوم نوشت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با وزیر یلن برای تقویت اقتصاد ، مقابله با نابرابری و حمایت از مصرف کنندگان هستم.”

حتما بخوانید:
این یک دروغ است! + عکس

اگر بایدن قانونگذاران منتخب را اخراج کند ، این فقط بر نام های شناخته شده ای مانند وارن و سندرز تأثیر نخواهد گذاشت. اندی لوین از میشیگان توسط تعدادی از اتحادیه ها به عنوان کاندیدای ریاست وزارت کار تأیید شده است و مارشیا فاج از اوهایو نیز در برخی از محله ها به عنوان وزیر کشاورزی بعدی حمایت می کند. هر دو مسیر خود را به سمت کابینه با ممنوعیت واقعی انتصابات از کنگره قطع می کنند.

وارن و سندرز هر دو از ایالت های دارای فرمانداران جمهوری خواه هستند ، به این معنی که اگر آنها برای پیوستن به دولت سنا را ترک کنند ، فرمانداران این قدرت را دارند که جمهوریخواهان را برای پر کردن صندلی های خود تا انتخابات ویژه تعیین کنند. اما فیل اسکات ، فرماندار ورمونت ، پیشنهاد کرده است که صندلی را با فردی مستقل پر کند که با دموکرات ها دیدار کند ، همانطور که سندرز انجام می دهد.

جمهوری خواهان در حال حاضر سنا را با تیغ کمی کنترل می کنند ، اما کنترل سنا با دو دور دوم انتخابات در گرجستان در اوایل ژانویه تعیین می شود.

اینکه جمهوری خواهان كنترل سنا را حفظ كنند می تواند بر كیست كه بایدن معرفی می كند یا نه و چه كسی با اکثریت آرا تأیید می شود. وارن و سندرز ستاره های چپ مترقی هستند و بدست آوردن رای جمهوری خواهان و یا حتی چند رأی دموکرات میانه رو دشوار است.

بایدن پیش از این در ادامه ساخت دولت خود ، چندین مقام ارشد کاخ سفید و مواضع کابینه را اعلام کرده است. اولین اعلامیه وی مبنی بر اینکه ران کلین به عنوان رئیس ستاد کاخ سفید کار می کند ، مورد تحسین دموکرات های حزب و احزاب پیشرو قرار گرفت. وارن كلین را “یك گزینه عالی” خواند كه “اعتماد كل حزب دموكرات را جلب كرد” و سخنگوی نیویورك الكساندیا اوكاسیو كورتس سخنگوی نیویورك گفت كه انتخاب كلاین “خبر خوب و انتخابی امیدواركننده” است.
روز سه شنبه ، بایدن شش عضو اصلی تیم های امنیت ملی و سیاست خارجی خود را معرفی کرد و هر یک از نامزدها و نامزدها در مراسمی در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی کردند. وی از آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه خود ، الخاندرو مایورکاس به عنوان وزیر امنیت داخلی ، آوریل هاینز به عنوان مدیر اطلاعات ملی ، لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل ، جیک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی و جان کری به عنوان نماینده ویژه نام برد. فرستاده رئیس جمهور در امور اقلیم. Blinken ، Mayorkas ، Haines و Thomas-Greenfield نیاز به تأیید سنا دارند ، اما سالیوان و کری این کار را نمی کنند.

رئیس جمهور منتخب و تیم انتقالی وی علی رغم موانعی که دولت ترامپ برپا کرده ، در حال پیشرفت هستند. ترامپ از به رسمیت شناختن انتخاباتی که بایدن با قاطعیت پیروز شد ، خودداری کرده و بارها ادعاهای دروغین درباره تقلب در انتخابات و تقلب گسترده در رای دهندگان را گفته است. اما پس از هفته ها پیش بینی یک برنده انتخابات ، روز سه شنبه به تیم بایدن اطلاع داده شد که دولت اداره کل به بایدن اطلاع داده است که دولت ترامپ آماده آغاز روند انتقال رسمی است.

حتما بخوانید:
در اینجا نحوه درست کردن گلاب در خانه آورده شده است (به علاوه 7 روش برای استفاده از آن)

گرگ کریگ ، خبرنگار CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir