[ad_1]

روز چهارشنبه ، ستاد انتخاباتی ترامپ گفت که از هویت چهار کشته برای رای گیری در جورجیا استفاده شده است.

در این کارزار نام چهار نفر از ساکنان سابق جورجیا منتشر شد و ادعا شد همه در انتخابات سال 2020 رأی می دهند. این کمپین همچنین در همان روز با انتشار همان خبرهایی منتشر شد که همان ادعاها بود تکرار می شود بعداً همان شب توسط تاکر کارلسون ، مجری برنامه فاکس نیوز.

حقایق اول: مقامات منطقه دو مورد از این ادعاها را رد كردند و به CNN گفتند كه آرای دو نفر از این افراد در سال 2020 ثبت نشده است. مقامات از دو ادعای دیگر مطلع هستند و در حال بررسی این اسامی هستند.

یکی از افرادی که در کارزار انتخاباتی ترامپ ذکر شده از نیکلسون جورجیا است. مدیر انتخابات شهرستان جنیفر لوگان به CNN گفت که ادعای استفاده از هویت این مرد برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته “خلاف واقع” بود.

لوگان گفت که این مرد هنگام مرگ “در سال 2003 از لیست رای دهندگان حذف شد”. لوگان خاطرنشان کرد که شخصی به همین نام ، اما املای کمی متفاوت ، امسال به طور قانونی در شهرستان رأی داد.

یکی دیگر از چهار نام برده شده مربوط به شهرستان نیوتن ، جورجیا است ، جایی که کمیسیون انتخابات به CNN گفت که این شخص هنگام مرگ در لیست رأی دهندگان حذف شد و در سال 2020 رای نیاورد.

فیل جانسون ، رئیس هیئت مدیره ، توضیح داد که بیوه مرد متوفی با نام شوهرش به “بانو” به عنوان پیشوند گیج کننده رای داده است. جانسون گفت: “من بسیار ناامید هستم که کسی چنین بیانیه ای را می دهد … بدون اینکه آن را تأیید کند.”

مقامات هر دو نام دیگر ذکر شده در کارزار انتخاباتی ترامپ را بررسی می کنند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته ، گابریل استرلینگ ، مدیر سیستم رای گیری وزیر امور خارجه جورجیا ، گفت که وزیر امور خارجه متعهد به تحقیق در مورد همه ادعاهای تقلب در رای دهندگان است.

استرلینگ به خبرنگاران گفت: “ما از هرکسی که وارد شود تحقیق خواهیم کرد. ما او را دنبال خواهیم کرد.”

وی خاطرنشان کرد که اگرچه همه انتخابات ناقص بود ، اما موارد تأیید شده در رای گیری های نامنظم بعید است که برای لکه دار کردن نتایج کلی کافی باشد.

استرلینگ گفت: رای گیری غیرقانونی “جزئی جزئی از این چیز است”.

روز چهارشنبه ، براد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه جورجیا اعلام کرد که به دلیل حاشیه کم آرا Trump بین ترامپ و بایدن ، شمارش کامل دست در این ایالت صورت خواهد گرفت. CNN برنده ای برای جورجیا اعلام نکرده است. در حال حاضر بایدن بیش از 14000 رای در این ایالت دارد.

هیوی (آلیسا) چوی CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر