برخی از طرفداران ترامپ در ایالت جورجیا می گویند که سیستم انتخاباتی “جعلی” است. این می تواند به جمهوری خواهان در ماه ژانویه آسیب برسانددر قلب نیم کیلومتری مرکز تالاپوسا ، مسافران غذا در مقابل دو کامیون مواد غذایی منتظر ماندند و درباره دور دوم سنا در 5 ژانویه صحبت کردند. اما گفتگوها درباره انتخابات ماه آینده با نتایج ماه نوامبر آغاز شد.

رالف هورتون در پاسخ به سوالی که فکر می کرد چه کسی در انتخابات پیروز شد ، گفت: “من صادقانه فکر می کنم ترامپ چنین کرد.”

هورتون تنها نیست – در سراسر منطقه هارالسون ، همسایگان او از تئوری های نادرست تغذیه می کنند.

چریل کانترل درباره انتخابات گفت و ادعاهای بی اساس را گفت: “من معتقدم که اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع بود.”

غیرممکن است که این طرفداران شوکه شده ترامپ پس از ماه نوامبر با جریان طولانی اطلاعات غلط از رئیس جمهور و دیگران حرکت کنند.

ترامپ پیش از سفر برنامه ریزی شده خود به روز شنبه به گرجستان ، هفته ها شکایات خود را منتشر کرد و از واگذاری انتخابات بایدن خودداری کرد و از رای گیری گرفته تا ماشین گرفته تا مقامات انتخاباتی را مقصر دانست. روز پنجشنبه ، رئیس دفتر از دفتر بیضی شکل ، از آمریکایی هایی که به او رأی دادند تشکر کرد – و سپس دروغ های مکرر خود را در مورد انتخابات به اشتراک گذاشت.

از نظر مارك كلايتون ، او مطمئن نيست كه به هيچ وجه مي خواهد به آنچه رييس جمهور مكرر و نادرست آن را “جعل” خوانده رأي دهد.

كلیتون گفت: “من واقعاً نمی دانم. منظورم این است كه من نمی دانم كه آیا چیزی تغییر خواهد كرد یا نه ، شاید یا نه.” “من 100٪ نمی دانم چه خبر است ، یا چگونه آنها آرا یا هر چیز دیگری را می شمارند. اعتماد به هر چیزی اکنون گیج کننده است.”

اما عدم ایمان به سیستم انتخاباتی می تواند به کابوس جمهوری خواهان در دور دوم سنا تبدیل شود – رأی دهندگان جمهوری خواه که ماندن در خانه را انتخاب می کنند.

جمهوری خواهان برای رای دادن به جمهوری خواهان سناتور فعلی ، در یک مکان مشتاقانه در مناطقی مانند شهرستان هارالسون حساب می کنند. کلی لوفلر و دیوید پوردو در دور دوم با رهبری محبوبیت رئیس جمهور.

حتما بخوانید:
اسید بوریک و کاربردهای آن

در شهرستان هارالسون ، رئیس جمهور حمایت خود را با حدود 3000 رأی از چهار سال پیش افزایش داد ، این روند در مناطق قرمز تیره گرجستان است. در مناطقی که ترامپ بیش از 10 درصد برنده شد ، در سال 2020 ، 276،622 رأی دهنده از او در مقایسه با 2016 حمایت کردند.

اما رئیس جمهور بارها و بارها در مورد نظریه های مختلف توطئه و دروغ در مورد ماشین های رأی دهی و روند انتخابات صحبت کرده و توییت کرده است ، و خود سیستم را که هفته ها به آرا CS سازمان های سیاسی احتیاج دارد ، تضعیف می کند.

ترامپ همچنین برایان كمپ ، فرماندار جمهوری خواه گرجستان و برد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه آمریکا به دلیل نقش آنها در نظارت بر انتخابات ایالت ، كه ترامپ فقط با 12000 رای از دست داد ، انتقاد كرد.

میزان مشارکت در کل ایالت هم برای دموکرات ها و هم برای جمهوری خواهان افزایش یافته است. اما پیروزی بایدن به دلیل مترو آتلانتا با 9 شهرستان است که 280 هزار رای بیشتر از هیلاری کلینتون در سال 2016 در آنجا کسب کرده است.

این ادعای بی اساس ترامپ ، سناتورهای فعلی را در انتخابات ژانویه در موقعیت سیاسی دشواری قرار می دهد و تلاش می کند هفته ها از حوادث مبارزات انتخاباتی و حضور در صحنه همگام شود.

“رئیس جمهور ترامپ بسیار ناامید است ، من بسیار ناامید هستم و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که هر گونه ناهنجاری کشف شده در ماه نوامبر اتفاق نمی افتد ، اما غیر منطقی است که هر جمهوری خواه چنین تصور کند. پوردو پنجشنبه شب به فاکس نیوز گفت: “اوه ، من فقط می نشینم و رأی نمی دهم” ، و همانطور که تو می گویی کلیدهای دموکرات ها را تحویل خواهم داد.

این نگرانی بسیار زیاد است زیرا ترامپ شنبه شب برای راهپیمایی با لوفلر و پوردو در والدوستا به جورجیا می رود. مبارزات انتخاباتی برای این دو سناتور می فهمد که ترامپ می تواند پایگاه جمهوری خواهان را مثل هیچ کس دیگری از کار بیاندازد ، اما از آنچه در دهان او بیرون می آید در حالی که در این ایالت است ترسیده باشد.

حتما بخوانید:
مشکلات زندگی خوابگاهی چیست؟

باز بروكوی جمهوری خواه سابق جورجیا می گوید ده ها نفر از اعضای حزب وی از قبل به او گفته اند كه در ژانویه رأی نخواهند داد.

بروكوی درباره سفر رئیس جمهور گفت: “او به جورجیا خواهد آمد.”

“او از مردم خواهد خواست كه به لوفلر و پردو رأی دهند. و سپس به آنها خواهد گفت كه در انتخابات تقلب شده است. فراخوان انتخابات تقلبی است ، ایمان مردم به نتایج را تضعیف می كند. خواه آنها نتایج را دوست داشته باشند یا نه ، منجر به مردم خواهد شد. افرادی وجود خواهند داشت که می گویند من رأی نمی دهم. “

اگر رئیس جمهور به توییت و صحبت در مورد بی عدالتی سیستم ادامه دهد ، بروکوی گفت این صدمه ای به جمهوری خواهان می زند که برای کنترل سنای ایالات متحده مبارزه می کنند.

بروكوی گفت: “این كاملاً صدمه دیده است زیرا او یك گروه بسیار پرشور از پیروان دارد كه صادقانه نسبت به حزب جمهوریخواه نسبت به او متعهد هستند.”

اما در شهرستان هارالسون ، برخی از این پیروان پرشور می گویند آنچه ممکن است یک پیام مختلط به نظر برسد فقط جمهوریخواهان بیشتری را در ژانویه به صندوق های رای می کشاند.

اندی گانتر ، جمهوری خواهی که برای شرکت در کنگره کاندید شد و این چرخه گذشته را از دست داد ، می گوید هرچه ترامپ در راهپیمایی روز شنبه والدوستا خشمگین تر باشد ، شور و شوق بیشتری برای لوفلر و پردو خواهد داشت.

گونتر گفت: “من معتقدم که این امر باعث تحریک رای دهندگان برای قدرتمندتر شدن خواهد شد.” “این یک چالش است. این ، ما قرار نیست این چیزها را بنشینیم. ما می خواهیم برگردیم ، رأی خواهیم داد. ما نشان خواهیم داد که به ما اهمیت می دهیم.”


منبع: thoughts-news.ir