براد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه GOP گرجستان می گوید نتایج سرشماری “هیچ تغییر قابل توجهی” نشان نخواهد داداخبار نتایج سرشماری پیش رو ، ضربه دیگری به رئیس جمهور دونالد ترامپ است که همچنان ادعای تقلب گسترده رای دهندگان در این ایالت را دنبال می کند و چالش های قانونی در این ایالت را دنبال می کند. رئیس جمهور بارها و بارها به مقامات دولت جمهوری خواه از جمله رافنسپرگر و فرماندار برایان كمپ حمله كرده است كه نتوانست نتیجه را به نفع خود لغو كند ، حتی اگر این دو نفر با رد ادعاهای تقلب از رهبران حزب ملی متفاوت باشند.

رافنسپرگر در یک کنفرانس خبری از پله های جنوبی پایتخت در جورجیا گفت: “تاکنون ، هیچ تغییر قابل توجهی در نتایج هر شهرستان مشاهده نکرده ایم. و این همان چیزی است که انتظار داشتیم ، و فکر می کنم اکثر افراد دیگر چنین کرده اند.”

وی همچنین گفت 110 شهرستان کار سرشماری خود را تا صبح روز چهارشنبه به پایان رسانده اند و انتظار دارد که همه 159 شهرستان در این ایالت سرشماری خود را تا نیمه شب به پایان برسانند. نتایج سرشماری از بعد از ظهر چهارشنبه به صورت آنلاین منتشر می شود.

گابریل استرلینگ ، مدیر اجرای سیستم های رأی گیری در دفتر وزیر امور خارجه ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که قصد دارد نتایج انتخابات ریاست جمهوری را بعد از ظهر جمعه مجدداً تأیید کند.

هیچ شواهدی از تقلب گسترده در انتخابات در گرجستان وجود ندارد ، که بایدن با بیش از 12000 رأی برنده شد. تقریباً 5 میلیون رأی در سراسر کشور به دست آمد.
برای هفته ها ، رئیس جمهور مجموعه ای از ادعاهای بی اساس درباره کلاهبرداری در گرجستان را مطرح کرده است که مقامات دولتی در آنها اختلاف نظر داشته اند. پس از آنکه جو دیگنووا ، وکیل مبارزات انتخاباتی ترامپ ، خواستار خشونت علیه کریس کربس ، افسر سابق امنیت سایبری شد که ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در رای دهندگان را رد کرد و از سمت خود برکنار شد ، نتیجه و نتایج انتخابات در روزهای اخیر شدت گرفته است. موقعیت او بعداً ، دیگنووا سعی کرد با نمایش دادن آنها به عنوان یک شوخی ، به اظهارات او پاسخ دهد.
استرلینگ از ترامپ و سایر جمهوری خواهان خواست كه روز سه شنبه تهدیدات علیه كارگران انتخاباتی را محكوم كنند و گفت: “همه چیز خیلی دور شده است”.

استرلینگ به رئیس جمهور گفت: “شما باید قدم بردارید و بگویید که … الهام بخشیدن به مردم برای ارتکاب اعمال احتمالی را متوقف کنید.” “کسی صدمه خواهد دید ، کسی مورد اصابت گلوله قرار خواهد گرفت ، کسی کشته خواهد شد و این درست نیست.”

حتما بخوانید:
هدرز پراید یورو 4 فولادی - اگزوز خودرو مشهد

تیم مورت ، مدیر ستاد ارتباطات ترامپ ، روز سه شنبه به سی ان ان گفت که “این کارزار متمرکز بر این است که تمام آرا legitimate قانونی شمارش شود و همه آرا illegal غیرقانونی محاسبه نشود. هیچ کس نباید درگیر تهدید یا خشونت باشد ، و اگر این اتفاق بیفتد ، اتفاق می افتد ، ما این را کاملا محکوم می کنیم. “

انتظار می رود که ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور این هفته آخر هفته به ایالت هلو سفر کنند و برای مبارزات انتخاباتی جمهوری خواهان سن کلی لوفلر و دیوید پوردو شرکت کنند ، هر دو در ماه ژانویه با دور دوم برگزار می شوند که می تواند تعیین کند کدام حزب کنترل مجلس را در اختیار دارد.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید