بایدن می گوید ترامپ “به عنوان یکی از غیرمسئول ترین رئیس جمهورها به تاریخ خواهد پیوست”در یک کنفرانس خبری پس از دیدار با فرمانداران جمهوری خواه و دموکرات به عنوان بخشی از تلاش های بایدن برای دور زدن امتناع دولت ترامپ از اجازه دادن به تیم انتقال وی برای دسترسی به آژانس های فدرال ، از جمله مواردی که پاسخ ویروس کرونا را تنظیم می کنند ، بایدن اقدامات Trop را انکار کرد. ، گفت آمریکایی ها “شاهد بی مسئولیتی باورنکردنی” بودند. وی گفت ، نتیجه این است که “پیامی فوق العاده مضر در مورد چگونگی عملکرد دموکراسی به بقیه جهان ارسال می شود.”

بایدن گفت: “درک آنچه که این مرد فکر می کند دشوار است. درک آن دشوار است.” “این فقط کاری است که او انجام می دهد ناپسند است.”

اظهارات وی پس از دعوت ترامپ از نمایندگان جمهوری خواه از میشیگان به کاخ سفید در روز جمعه به گفته یکی از آشنایان وی و وی و تیم حقوقی اش در چندین ایالت در حال لغو نتایج انتخابات در دادگاه ها یا از طریق قانونگذاران مهم جمهوری خواه است. وودی ترامپ ، رودی جولیانی و سایر اعضای تیم حقوقی رئیس جمهور ، روز پنجشنبه یک کنفرانس مطبوعاتی وحشیانه برگزار کردند و یک سری ادعاهای بی اساس در مورد کلاهبرداری رای دهندگان را بدون ارائه شواهد ارائه دادند.

بایدن گفت که او برای ایجاد دولت خود پیش می رود و نامزدی را برای وزیر دارایی انتخاب کرده است که قصد داشت او را درست قبل یا بعد از شکرگذاری اعلام کند.

بایدن به خبرنگاران در دلاور گفت: “خواهید فهمید كه كسی توسط همه عناصر حزب دموكرات ، توسط ائتلاف مترقی و میانه رو پذیرفته خواهد شد.”

انتخاب بایدن برای خزانه داری ممکن است اولین نامزد دبیر کابینه برای معرفی رئیس جمهور منتخب باشد. تیم انتقال وی تاکنون بر ایجاد کارمندان ارشد خود در کاخ سفید ، به رهبری رئیس ستاد ران کلین تمرکز کرده است. روز پنجشنبه ، کلاین به ولف بلیتزر از CNN گفت که تیم بایدن روز جمعه انتخابات بیشتری را برای کارمندان کاخ سفید اعلام می کند و به مصاحبه با چشم انداز کابینه و تصمیم گیری ادامه می دهد.

اظهارات بایدن پس از یک جلسه مجازی با فرمانداران جمهوری خواه و دموکرات ، جایی که وی درباره یک حکم ملی ، برنامه های انتشار واکسن ویروس کرونا و لزوم کمک به پول به کشورها گفتگو کرد.

حتما بخوانید:
وبلاگ نویسان مامان چگونه از بچه دار شدن پول در می آورند؟

در این جلسه نحوه کار بایدن در اطراف ترامپ ، معامله مستقیم با ایالات متحده نشان داده شد ، زیرا دولت ترامپ در حال اخراج از دسترسی تیم انتقالی بایدن به آژانس های فدرال و برنامه های آنها ، از جمله یکی برای توزیع واکسن ، خودداری کرد.

بایدن در گفتگو با جلسه خود در روز پنجشنبه ، به خبرنگاران گفت كه استانداران نگراني خود را در مورد مدت زمان طولاني بودن انجام آزمايشات ويروس كرونا ابراز داشته و اميدوارند كه با آماده شدن واكسن براي توزيع ، از تاخير در اين موارد جلوگيري كنند.

بایدن گفت: “این یک جلسه یک بار نیست.” “ما توافق کرده ایم که به دیدارهای منظم با فرمانداران ادامه خواهیم داد ؛ ما همچنان به دنبال جلب نظر آنها هستیم.”

بایدن ، معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس و یك گروه از متخصصان پزشكی بایدن بعنوان یك هیئت مشورتی ویروس كرونا تشکیل جلسه مجازی با 10 نفر از اعضای كمیته اجرایی انجمن فرمانداران ملی.

در لیست شرکت کنندگان جمهوری خواهان چارلی بیکر از ماساچوست ، گری هربرت از یوتا ، لری هوگان از مریلند ، آسا هاچینسون از آرکانزاس و کی ایوی از آلاباما حضور داشتند. دموکرات ها اندرو کوومو از نیویورک ، میشل لوژان گریشام از نیومکزیکو ، جارد پولیس از کلرادو ، گرتچن ویتمر از میشیگان و جان کارنی از دلاور بودند.

این جلسه نشان داد که برخی از فرمانداران جمهوری خواه این واقعیت را می دانند که بایدن در انتخابات پیروز شد و با ادامه روند شیوع همه گیری ، 20 ژانویه سوگند یاد می کند.

هوگان ، فرماندار مریلند ، توییت عکس های مکالمه و از بایدن ، هریس و سایر فرمانداران تشکر کرد “که امروز وقت خود را برای بحث در مورد مبارزه علیه COVID-19 اختصاص دادند”.
این یک گسست از دولت ترامپ است که تاکنون از آغاز روند انتقال خودداری کرده است. الکس هازارد ، وزیر بهداشت و امور بشردوستانه این هفته در جلسه توجیهی گفت که تا زمانی که مدیر منصوب شده توسط ترامپ در دولت اداره کل گام قانونی لازم برای شروع روند انتقال را بر ندارد ، این وزارتخانه با تیم بایدن – که تلاش کرده است ، کار نخواهد کرد. اطلاعاتی در مورد برنامه های انتشار واکسن ویروس کرونا ، که دولت ترامپ آن را “سرعت عمل پیچ” نامید.

بایدن روز پنجشنبه اعتراف کرد که این تاخیر تیم انتقال وی را با مشکل روبرو کرده است و گفت که بدون اخراج مدیر GSA ، “ما به تمام اطلاعاتی که برای دریافت همه آژانس های مختلف نیاز داریم دسترسی نداریم.”

حتما بخوانید:
آیا امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان مشخص می شود؟

با این حال ، بایدن در میان فرمانداران به خبرنگاران گفت که در مورد برخی از موضوعات از جمله نیاز به یک حکم ملی اتفاق نظر گسترده ای دارد. بایدن گفت که با پوشیدن نقاب ، “بیانیه سیاسی نیست ، بلکه یک وظیفه میهنی است.”

وی همچنین از کنگره خواست تا قانونی را برای ارسال پول به ایالت ها ، دولت های محلی و جوامع قبیله ای تصویب کند تا در پرداخت هزینه های خدمات حیاتی و تأمین بودجه گارد ملی آنها کمک کند.

بایدن گفت: “دولت ها و جوامع نباید معلمان ، پلیس ها ، آتش نشانان را اخراج كنند ، و خدمات حیاتی را برای خانواده ها و مشاغل از بین ببرند.”

بایدن گفت ، دولتمردان نگرانند كه چه مدت طول می کشد تا آزمایش ویروس کرونا ویروس شود ، و بر لزوم برنامه ای برای انتشار سریع واکسن پس از در دسترس بودن تأکید کرد.

وی گفت که هیچ سناریویی را نمی بیند که در آن به دنبال توقف اقتصادی ملی باشد.

بایدن گفت: “من نمی خواهم جلوی اقتصاد ، دوره را بگیرم. من می خواهم ویروس را ببندم. این همان چیزی است که من می خواهم آن را ببندم.”

وی گفت: “تعلیق ملی وجود ندارد ، زیرا هر منطقه ، هر منطقه ، هر جامعه می تواند متفاوت باشد. بنابراین ، من شرایطی را نمی بینم که به تعلیق کامل در سطح ملی نیاز داشته باشد.” “من فکر می کنم که این امر نتیجه مثبتی نخواهد داشت.”

سارا موچا و كیت سالیوان از CNN در تهیه این گزارش مشاركت داشتند.
منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید