بایدن در حال آماده سازی برای محرک و هیجان زیادی از اقدامات اجرایی طی 100 روز اول است

[ad_1]

بایدن در ژانویه با یک دستور قدرتمند برای مقابله با بحران های بهداشت عمومی ، اقتصادی و نژادی همزمان و درهم افتتاح می شود. در همان زمان ، تیم وی وظیفه اجرای یکی از پیچیده ترین کمپین های واکسیناسیون دسته جمعی را که از نظر سیاسی اجرا شده در تاریخ آمریکا بر عهده خواهد گرفت.

برنامه بایدن برای 100 روز نخست ریاست جمهوری ، چه نزدیک به او و چه از گروه های خارجی در تماس با دستیاران ارشدش ، روی دو اقدام اساسی متمرکز خواهد بود: تصویب یک بسته کمک اقتصادی گسترده و مواردی که قانون انجام نمی دهد. برای پیشبرد اولویت های خود ، یک سری اقدامات اجرایی لازم است. مقامات انتقال می گویند ، کاهش بیماری همه گیر Covid-19 ، شروع به بهبود اقتصادی و مقابله با نابرابری نژادی فوری ترین اولویت های آن است.

دامنه قانون محرک احتمالاً شامل نتایج دور دوم مجلس سنا در جورجیا در اوایل ژانویه ، یعنی بیش از دو هفته قبل از افتتاح بایدن است. اگر یکی از دموکرات ها نتواند رقبای حزب جمهوری خواه خود را سرنگون کند و بدن در دست رهبر اکثریت میچ مک کانل ، جمهوری خواه در کنتاکی باقی بماند ، از همان ابتدا جاه طلبی های بایدن مورد آزمایش قرار می گیرد. قانون مهاجرت بایدن گفت که او قصد دارد ظرف 100 روز اول به کنگره بفرستد ، احتمالاً هنگام ورود مرده است.

اما منابع آگاه از بحث های داخلی تأکید کردند که مدیریت بحران رو به رشد ویروس کرونا بزرگترین نگرانی بایدن است. تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، یک منبع گفت که برنامه قانونگذاری گسترده تر رئیس جمهور منتخب احتمالاً جای خود را می دهد.

واقعیت های یک واشنگتن تقسیم شده ، یا اقدامی که در آن دموکرات ها اکثریت نازک کنگره را در اختیار دارند ، به این معنی است که هر ابتکار قانون اساسی اساسی به حمایت دو حزب احتیاج دارد یا به حمایت دموکراتیک متحد نیاز دارد ، و این امر پیچیدگی راه پیش رو است. به گفته یک منبع درگیر در برنامه ها ، بایدن در حال برنامه ریزی بیانیه ای در ماه دسامبر است تا اولویت های خود را برای عموم مشخص کند.

در همین حال ، دولت ترامپ و متحدانش در تلاشند تا میدان مین از عوارض جانشین خود بگذارند. نامزد ترامپ در روند رسمی کند عمل کرده است تا به تیم بایدن اجازه دهد با مقامات دولتی درگیر شود. و استیو مانوچین وزیر خزانه داری خواستار بازپرداخت وجوه بلااستفاده از برنامه وام اضطراری به کنگره توسط فدرال رزرو شد ، و باعث شد فدرال رزرو اعتراض عمومی نادر داشته باشد.

گزینه های اجرایی

بایدن در مورد دستورات اجرایی جایگاه گسترده تری دارد.

تیم انتقال وی ماه ها در اندیشه اقدامات یک جانبه ای است که بایدن می تواند بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید انجام دهد. هیچ تصمیم نهایی در مورد مراحل خاص اتخاذ نشده است ، اما یک مقام انتقال گفت که بایدن استفاده از “اهرم های موجود” را در نظر خواهد گرفت.

هفته گذشته ، بایدن در مصاحبه با NBC News ، بسته محرک را برجسته کرد – و متعهد شد که اطمینان حاصل کند که آسیب پذیرترین جوامع را هدف قرار داده و شامل کمک به دولت و دولت های محلی محروم از پول است.
بایدن در حال حرکت سریع است تا یک دولت متنوع ایجاد کند

بایدن گفت: “چندین اتفاق وجود دارد که همزمان اتفاق می افتد.” “اما من فکر می کنم مهمترین چیز این است که روی افرادی تمرکز کنیم که همیشه هنگام حمله بحرانی اولین کسانی هستند که اعتصاب می کنند – و سرانجام بهبودی حاصل می شود.”

به گفته وی ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و اولین پاسخ دهندگان باید اولین کسانی باشند که واکسن Covid را پس از تأیید برای استفاده و افتتاح کانال های توزیع ، دریافت می کنند.

اما بایدن اذعان کرد که بسیاری از برنامه های وی “می تواند به نوع همکاری من از کنگره آمریکا بستگی داشته باشد یا نداشته باشد.”

وی به تعهد خود در زمینه ارسال قانون تابعیت برای 11 میلیون مهاجر فاقد سند در سنا اشاره کرد ، اما همچنین گفت آماده است تا بلافاصله برخی از اقدامات اجرایی “بسیار مضر” ترامپ ، به ویژه اقدامات مربوط به تغییر اقلیم را لغو کند. .

کمپین پیش از انتخابات بایدن گفت ، بخشی از آن را می توان از طریق فیات بدست آورد ، و مجموعه ای از اقدامات را کاهش می دهد که باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، افزایش سرمایه گذاری عمومی در انرژی پاک و تقویت نوآوری های خصوصی می شود.

اما مقیاس برنامه آب و هوا ، مورد موافقت “نیروهای ویژه وحدت” بایدن-سندرز ، نیز به قانون نیاز دارد. چگونگی شکل گیری این مسئله باید مشخص شود – و مانند بسیاری دیگر از مواردی که این انتقال با آن روبرو است ، ممکن است به نتیجه آن در گرجستان بستگی داشته باشد.

مدت ها است که بسیاری از فعالان برجسته اقلیم معتقدند که هرگونه سرمایه گذاری قابل توجه در انتقال از سوخت های فسیلی باید به یک لایحه محرک گسترده تبدیل شود. تا تابستان امسال ، آنها پس از تعامل علنی و خصوصی با کارزار انتخاباتی بایدن ، با احتیاط خوشبین بودند که تیم رئیس جمهور منتخب به چنین درکی نزدیک شده است.

برخی از برجسته ترین کارهای اولیه دولت منتخب بایدن ، که با جنجال معرفی نامزدهای پست های با نفوذ در کابینه و انتصاب مقامات عالی رتبه در کاخ سفید ، با سرعتی ناگهانی متحد می شوند ، در مقابل دفتر بیضی شکل انجام می شود. مقامات ترامپ آژانس هایی را که منشور آنها مغایر تلاش های طولانی مدت رئیس جمهور برای درهم شکستن آنچه که استراتژیست ارشد سابق وی “تحقیرآمیز” “دولت اداری” خوانده بود ، درهم شکسته یا از بین برده اند.

بایدن در مصاحبه ای با NBC News ، برای بازگرداندن آژانس حفاظت از محیط زیست ، گفت که این تلاش های اولیه است. به گفته وی ، EPA توسط ترامپ “روده” شد.

همچنین فشارهای فزاینده ای برای دولت جدید برای پاسخگویی به موقع ، با استفاده از قوه مجریه برای تسویه بدهی وام دانشجویان وجود دارد. بایدن از كنگره خواست تا به وام گیرندگان كمك كند ، اما طرحی كه توسط رهبر اقلیت سنا از چاك شومر از نیویورك و سناتور ماساچوست الیزابت وارن ترویج شد ، گفت كه بایدن می تواند تا 50 هزار دلار با یك انگشت قلم را لغو كند.

لیست کارهایی که باید انجام شود

لیست کارها طولانی است: در طول مبارزات انتخاباتی ، بایدن متعهد شد که اجرای مجدد قانون خشونت علیه زنان را در اولویت اولیه قرار دهد. به عنوان بخشی از این ، او متعهد است که منابع فدرال را برای مبارزه با خشونت علیه زنان تراجنسیتی هدایت کند ، با توجه ویژه به زنان رنگ تراجنسی.

وی همچنین به جنبش کارگری اطمینان داد که دوباره با اتحادیه های کارگری دولت ارتباط برقرار خواهد کرد.

این وعده را در وب سایت مبارزات انتخاباتی بایدن بخوانید و آژانس های خود را برای مذاکره با اتحادیه های مقامات فدرال برای طرف های اختیاری مذاکره ، “در روز اول دولت بایدن ، حقوق مقامات فدرال را برای سازماندهی و چانه زنی جمعی احیا خواهد کرد.” “

سایه ماموریت ترامپ در بسیاری از برنامه های اولیه بایدن نمایان است.

رئیس جمهور بارها و بارها به وزارت دادگستری متکی بوده است تا اهداف سیاسی خود را بررسی کند. در جریان مبارزات انتخاباتی ، بایدن قول داد موانع بین مقامات عالی رتبه و دادستان های ارشد را بازگرداند.

به گفته مبارزات انتخاباتی وی ، اولین قدم با صدور یک دستورالعمل اجرایی “که بیان می کند هیچ مقام کاخ سفید یا هیچ یک از اعضای دولت وی نمی تواند شروع ، تشویق ، مانع یا تحت تأثیر قرار دادن نادرست تحقیقات خاص یا پیگرد قانونی به هر دلیلی. “

هرکسی که نقض این کد باشد ، اخراج می شود.

تعدادی از اولویت های داخلی بایدن با تمایل وی برای بازگشت به سایر نیروهای برجسته در صحنه جهانی همپوشانی دارد. دستور کار “روز یک” وی شامل قول پیوستن به توافقنامه آب و هوایی پاریس و سازمان بهداشت جهانی است – هر دو مورد توسط ترامپ کنار گذاشته شد.

بسته بین المللی اقلیم بایدن شامل برگزاری “اجلاس جهانی” است که می تواند اساساً بلندپروازانه تر از آنچه در پاریس توافق شده است ، ایجاد و به دنبال آن باشد.

تلاش برای از سرگیری توافق هسته ای با ایران پیشنهاد سخت تری خواهد بود که حتی دشوارتر از ترور اخیر بهترین دانشمند هسته ای این کشور است – مقصر ترور تهران به عهده اسرائیل است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet