بایدن اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود که بیش از 80 میلیون رای کسب کرداز سه شنبه شب ، بایدن بیش از 80،011،000 رأی کسب کرده بود ، در حالی که رئیس جمهور دونالد ترامپ بیش از 73،800،000 رأی داشت. رأی رئیس جمهور باعث شد وی کاندیدای کسب دومین رای محبوب در تاریخ آمریکا شود.

بایدن 306 رأی انتخاباتی را به دست آورد ، در حالی که ترامپ 232 رأی را به دست آورد. برای ریاست جمهوری دو صد و هفتاد رأی انتخاباتی لازم است.

آمریکایی ها امسال با تعداد رکورد از طریق پست رأی دادند تا از ویروس کرونا در میان یک بیماری همه گیر جهانی جلوگیری کنند و کارشناسان ماه ها هشدار دادند که شمارش آرا طولانی است که می تواند برای چند روز پس از روز انتخابات ادامه یابد.

رکورد جدیدی که بایدن ثبت کرد ، پیروزی قاطع وی بر ترامپ ، که هنوز انتخابات را به رسمیت نشناخته است ، تقویت می کند ، حتی زمانی که دولت وی روند رسمی انتقال ریاست جمهوری را پس از اعتراف دولت خدمات عمومی به پیروزی روز دوشنبه آغاز کرد.
تعدادی از ایالت ها بررسی نتایج انتخابات خود را شروع کردند ، از جمله پنسیلوانیا و نوادا ، هر دو روز سه شنبه گواهینامه خود را به پایان رساندند.

صدور گواهینامه روز سه شنبه پس از جلسه چشمگیر دوشنبه در کمیسیون انتخابات ایالتی میشیگان ، که همچنین پس از تصمیم گیری رای ممتنع از یکی از دو عضو شورای جمهوری خواه ، به تأیید نتایج انتخابات بایدن رأی داد.


منبع: thoughts-news.ir

حتما بخوانید:
یک منبع گفت: ویلیام بار در حال بررسی است که قبل از ترک ترامپ دفتر دادستان کل را ترک کند