[ad_1]

او در اوایل دهه 1970 در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا تحصیل می کرد ، با یک “محیط خصمانه” روبرو شد که با آزار و اذیت و نژادپرستی روبرو شد.

وی پس از دهه ها فعالیت در وزارت امور خارجه مجبور به کناره گیری از دولت ترامپ شد.

توماس گرینفیلد اکنون آماده است تا یکی از بالاترین پست های دیپلماتیک کشورش را به عهده بگیرد و رئیس جمهور منتخب جو بایدن را به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد انتخاب کند.

توماس-گرینفیلد روز سه شنبه گفت: “در سالهایی که در دولت کار کرده ام ، همیشه تحت تأثیر قرار گرفته ام که چگونه امروز فقط در آمریکا خواهیم بود. جایی که زندگی می تواند دشوار و بی رحمانه باشد ، اما امید به مبارزه وجود دارد.” ، پس از ارائه توسط بایدن در یک رویداد در ویلمینگتون ، دلاور.

بایدن ستوان وفادار خود را برای هدایت مأموریت ایالات متحده برای بازگرداندن اعتبار ایالات متحده در صحنه جهانی انتخاب می کند

مقامات فعلی و سابق خدمات خارجی ایالات متحده توماس گرینفیلد را به عنوان یک نامزد ایده آل برای بازگرداندن وضعیت ایالات متحده و بازیابی اعتماد به نفس در یک نهاد معتبر چند جانبه تحسین کرده اند. در طول چهار سال گذشته ، دولت ترامپ روابط خود را با تعدادی از آژانس های مهم سازمان ملل قطع کرده است – مانند قطع بودجه و شروع روند خروج از سازمان بهداشت جهانی و خروج از شورای حقوق بشر – و سازمان اغلب خسته کننده.

مقامات خارجی که با CNN صحبت کردند از انتخاب یک دیپلمات شغلی برای این نقش استقبال کردند. و با توجه به شهرت وزارت امور خارجه به عنوان “رنگ پریده ، مردانه و ییل” ، به ویژه در میان رهبران این وزارتخانه ، چند نفر گفتند که انتخاب زن سیاه پوست توسط بایدن پیام مهمی را ارسال می کند.

یک دیپلمات ارشد به سی ان ان گفت: “فقط داشتن یک زن سیاه پوست به عنوان مسئول انتقال و احتمالاً ریاست مأموریت ایالات متحده در نیویورک یک معامله بزرگ است.” “و اینکه یک زن سیاه پوست باشد که توسط ترامپ اخراج شد ، جمله حتی بزرگتری است.”

توماس گرینفیلد کار خود را در خدمات خارجی در سال 1982 آغاز کرد. وی در مدت 35 سال مدیریت خود مدیر کل امور خارجه بود ، دارای سفارتخانه هایی در نیجریه و سفرهای تجاری به ژنو ، پاکستان ، کنیا ، گامبیا ، نیجریه و جامائیکا بود و بهترین دیپلمات در دفتر امور آفریقا.

وی پس از رانده شدن توسط رکس تیلرسون ، وزیر امور خارجه وقت از بخش ، در سال 2017 بازنشسته شد و به عنوان معاون ارشد رئیس جمهور و رئیس تمرین آفریقا به گروه آلبرایت استونبریج پیوست.

لوئیس لوکنز ، سفیر سابق کار ، گفت: “او یک حرفه ای واقعی و یک فرد واقعاً خوب و شایسته است و من فکر نمی کنم در چند سال گذشته این ویژگی ها را در سطح رهبری داشته باشیم.”

یک دیپلمات فعلی که توماس گرینفیلد را می شناسد وی را “انتخاب درخشان” برای این کار خواند و افزود که وی وزارت خارجه را به عنوان شخصیتی “محبوب” ترک کرد.

جو بایدن اولین زن را به عنوان رئیس اطلاعات و اولین رئیس امنیت ملی آمریکای لاتین را معرفی می کند

سفیر بازنشسته رونالد نویمان ، رئیس آکادمی دیپلماسی آمریکا – که توماس-گرینفیلد عضوی از آن است – به CNN گفت که “بسیار خوش فکر” برای سفارت سازمان ملل است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که او “بدیهی است از تیم بایدن اطمینان دارد” ، زیرا او همچنین در دوران انتقال رئیس تیم بررسی وزارت امور خارجه آنها بود. دوشنبه شب ، به گفته یک مقام ارشد وزارت امور خارجه که از انتقال مطلع است ، وی پس از تصمیم اداره خدمات عمومی مبنی بر اینکه بایدن می تواند روند انتقال را آغاز کند ، با تیم انتقال وزارت امور خارجه در تماس بود.

بسیاری ، نامزدی توماس گرینفیلد به عنوان وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن برای سفیر سازمان ملل را اقدامی برای بازگشت به رویکرد سنتی تر سیاست خارجی می دانند. روز سه شنبه ، وی در بیانیه ای گفت: “آمریكا بازگشت ، چند جانبه گرایی بازگشت ، دیپلماسی بازگشت.”

توماس گرینفیلد گفت: “چالش هایی که ما با آن روبرو هستیم – همه گیر جهانی ، اقتصاد جهانی ، بحران اقلیم جهانی ، مهاجرت گسترده و فقر شدید ، عدالت اجتماعی – بی امان و بهم پیوسته اند.” “اما اگر آمریکا پیشرو باشد ، آنها حل نمی شوند.”

او همچنین در مورد والدینش که به گفته او “هرچه داشتند” به او و خواهر و برادرش داده است ، تأمل می کند.

وی گفت: “من می دانم که امروز چقدر افتخار می کنند.”

کایلی اتوود و نیکول گاوت از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر