[ad_1]

بایدن با نام نیرا تاندن ریاست دفتر مدیریت و بودجه را بر عهده خواهد داشت و تندن ، مدیر عامل و رئیس مرکز چپ پیشرفت مرکز آمریکایی را به بالاترین رده های دولت خود ارتقا خواهد داد. تاندن در صورت تأیید سنا ، اولین زن رنگین پوست و اولین آمریکای آسیای جنوبی خواهد بود که مدیر دفتر مدیریت و بودجه می شود.

با اعلام مقاومت ، دموکرات های مترقی و جمهوری خواه ، اعلامیه تندن بیش از هر نامزد دیگری خشمگین شد. سخنگوی سناتور جان کورنین ، یک جمهوری خواه از تگزاس ، گفت که تندن “یک جریان بی پایان از اظهارات تحقیرآمیز در مورد سناتورهای جمهوری خواه دارد که وی به آرا آنها نیاز خواهد داشت ، هیچ شانسی برای تأیید وجود ندارد.”

زنگ زد سسیلیا روس ، اقتصاددان از پرینستون ، به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی ، که یک زن سیاه پوست دیگر را به عنوان بهترین مشاور بایدن در یک نقش عالی رتبه قرار می دهد. راوس در صورت تأیید مجلس سنا ، اولین زن رنگی خواهد بود که در شورای مشاوران اقتصادی ریاست می کند. وی در زمان دولت اوباما یکی از اعضای هیئت مدیره بود.

در میان نامزدهای شکستن موانع ، بایدن Adewell “Wally” Adeemo ، رئیس بنیاد اوباما در شیکاگو را به عنوان معاون وزیر دارایی و کارمند یلن انتخاب کرد. در صورت تأیید ، وی معاون اول وزیر دارایی سیاه پوستان خواهد بود. آدیمو عضو شورای اقتصاد ملی دولت اوباما بود و پاییز سال گذشته به عنوان اولین رئیس بنیاد اوباما انتخاب شد.

بایدن در بیانیه ای گفت: “در حالی كه ما برای كنترل ویروس تلاش می كنیم ، این تیم است كه در این بحران اقتصادی به مردم آمریكا فوریت می بخشد و به ما كمك می كند تا اقتصاد خود را بهتر از هر زمان دیگری بسازیم.” این تیم متشکل از کارمندان دولت محترم و باتجربه ای است که به جوامعی که بیشتر تحت تأثیر COVID-19 قرار دارند کمک کرده و نابرابری های ساختاری را در اقتصاد ما برطرف می کنند. “

بایدن همچنین از جارد برنشتاین ، مشاور اقتصادی طولانی مدت بایدن ، به عنوان عضوی از شورای مشاوران اقتصادی نام برد. پیش از آن ، برنشتاین مدیر اجرایی گروه کاری کاخ سفید در مورد طبقه متوسط ​​و به عنوان مشاور اقتصادی رئیس جمهور باراک اوباما بود. وی همچنین معاون اقتصاددان اصلی در وزارت کار در زمان رئیس جمهور بیل کلینتون بود.

رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که هدر بوش ، که یکی از مشاوران اصلی سیاست اقتصادی در طول مبارزات انتخاباتی بود ، به عضویت شورای مشاوران اقتصادی در خواهد آمد. بوش یک مشاور اقتصادی طولانی مدت بایدن است و در حال حاضر به عنوان رئیس و مدیر عامل مرکز رشد عادلانه مستقر در واشنگتن فعالیت می کند ، یک سازمان غیرانتفاعی که در سال 2013 بنیانگذار آن بود

جانت یلن ، رئیس فدرال رزرو ، در 28 سپتامبر 2016 ، قبل از رسیدگی به کمیته خدمات مالی اتاق ، جای خود را در Capitol Hill در واشنگتن گرفت.  (AP Photo / Pablo Martinez Monsive)

به گفته تیم انتقال ، تیم جدید قرار است به طور رسمی توسط بایدن و معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس در مراسمی در ویلمینگتون ، دلاور معرفی شود.

وال استریت ژورنال ابتدا اطلاعاتی در مورد بهترین پیشنهادات اقتصادی بایدن منتشر کرد.
مرتبط: در اینجا افرادی که می توانند در نقش های اصلی در دولت بایدن خدمت کنند ، هستند

تیم اقتصادی از مهمترین بخشهای دولت جدید است که موفقیت ها یا شکست های آنها نقش اساسی در تعیین دوره ریاست جمهوری بایدن دارد.

مقامات گفتند ، بایدن هنوز قرار است رهبر شورای ملی اقتصاد ملی را معرفی کند ، و همچنین یک نماینده فروش ایالات متحده ، دفتر حمایت مالی و سایر پست ها.

مقامات گفتند مشخص نیست که آیا بایدن این هفته نامزد خود را به عنوان وزیر تجارت معرفی خواهد کرد و همچنین می توان زمان سایر پست های اصلی اقتصادی را بر اساس تصمیمات نهایی و تنظیمات آخرین لحظه تغییر داد.

چندین نفر نزدیک به انتقال به CNN گفتند که این نگاهی است به رقیب اصلی دیگر نقش های اصلی در تیم اقتصادی:

مقامات گفتند که برایان دیز ، مشاور ارشد اقتصادی پیشین دولت اوباما-بایدن ، از مهمترین رقیبان رئیس شورای اقتصاد ملی است. وی معاون مدیر OMB و NEC بود و اکنون یک مقام ارشد در BlackRock ، بزرگترین مدیر دارایی جهان است.

به گفته مقامات ، راجر فرگوسن جونیور ، که معاون رئیس فدرال رزرو بود ، همچنین به عنوان کاندیدای اصلی شورای اقتصاد ملی در نظر گرفته می شود ، اما می تواند به سمت یک پست ارشد اقتصادی دیگر منصوب شود.

به گفته مقامات ، کاترین تای در میان مدعیان اصلی به عنوان نماینده تجارت ایالات متحده است ، موضع انتقادی زیرا دولت بایدن فراتر از سیاست های تجاری از دوران ترامپ است. تایلندی بهترین مشاور تجاری حزب دموکرات در کمیته راه ها و ابزار مجلس است و بر تحمیل تجارت چین در دولت اوباما نظارت می کند. وی همچنین در توافق نامه ایالات متحده ، مکزیک و کانادا نقشی اساسی در مذاکرات سیاست تجاری دموکرات ها داشت.

نقشه: نتایج انتخابات 2020 را ببینید

در لیست مدعیان موقعیت های مختلف اقتصادی در بال غربی نیز ژن اسپرلینگ ، پیشکسوت دولت کلینتون و اوباما و بن هریس که در دولت اوباما نیز کار می کرد ، وجود دارد.

مقامات گفتند ، از جمله لیزا کوک ، اقتصاددان در میشیگان که در دولت اوباما نیز کار می کرد ، چندین نامزد دیگر نیز برای مشاغل ارشد اقتصادی به مقام اول رسیده اند.

اوستان گلسبي ، كه در دوره دوم دولت اوباما رياست شوراي مشاوران اقتصادي را بر عهده داشت ، نيز براي سمت هاي ارشد كاخ سفيد بايدن معرفي شده است. اما گولسبي اين احتمال را روز يكشنبه رد كرد و به مانو راجو از CNU گفت: “من قصد ندارم وارد دولت شوم.”

این داستان با گزارش ها و اطلاعیه های اضافی در روز دوشنبه به روز شد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر