بایدن آریزونا را حمل می کند و سنگر دیرینه جمهوری خواهان را سرنگون می کندپیروزی بایدن در این ایالت که رهبران جمهوری خواه مانند باری گلدواتر و جان مک کین را به سمت اهمیت ملی سوق داد ، می تواند مشکلات پیش روی حزب را پیش بینی کند. سه تغییر اساسی در ایالت ها به دموکرات ها کمک کرده است: جمعیت رو به رشد لاتین که به دموکرات ها متمایل است ، هجوم رأی دهندگان از کشورهای لیبرال تر مانند کالیفرنیا و ایلینوی به آریزونا نقل مکان می کند ، و شیوه ای که رای دهندگان حومه به شدت از هم جدا شده اند یک حزب جمهوری خواه به رهبری شخصی مانند ترامپ.

با آبی شدن ، آریزونا به همسایه خود در شمال غربی – نوادا ، جایی که دموکرات ها کنترل تقریباً همه جنبه های حاکمیت را به دست گرفته اند – و به دور از گرایش های راست گرای سنتی این ایالت ، نزدیک می شود.

پیروزی دموکراتیک – که چند روز پس از پیش بینی CNN پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد – توسط Maricopa County ، خانه ققنوس و تقریبا 60٪ از کل مردم ایالت برگزار شد. ماریکوپا سریع ترین منطقه در کشور است که در دو دهه گذشته به انبوهی از مراکز کلانشهرها ، جوامع برنامه ریزی شده توسط آفتاب سوخته و مراکز خرید شلوغ تبدیل شده است.

استفان اسلوگوکی ، رئیس حزب دموکرات های شهرستان ماریکوپا گفت: “شهرستان ماریکوپا برای مارک کلی و جو بایدن برنده آریزونا بود.” “در Maricopa ، ما منابع خود را به ارتباط با رای دهندگان از گروه های رنگارنگ ، زن و به طور سنتی کم نماینده در سراسر کشور اختصاص داده ایم. استراتژی ما اثبات شده است.”

بایدن تنها دومین دموکرات است که از سال 1948 ، زمانی که هری ترومن پیروز شد ، آریزونا را فتح کرد. بیل کلینتون در سال 1996 کارمندان محدودی را به دست آورد ، اما آریزونا برای دو دهه آینده کار خود را ادامه داد و حامیان مهاجرت قدرتمندی مانند فرماندار ایان بروور و کلانتر جو آرپایو شهرستان ماریکوپا را انتخاب کرد و قوانینی مانند SB 1070 را تصویب کرد ، یک قانون بحث برانگیز ایالتی که به کارمندان نیاز دارد در صورت وجود “سو reasonable ظن منطقی” در مورد مهاجرت غیرقانونی ، ضمن اجرای قوانین دیگر ، بررسی های مهاجرتی را انجام دهند.

پیروزی دموکراتیک بر اساس کار سازمانهای محلی در آریزونا است ، که بسیاری از آنها بیشتر در حال افزایش جمعیت لاتین کشور ، متحد کردن در برابر مخالفت با آرپایو و سرکوب علیه مهاجرت هستند. این گروه ها برای دستگاه های دموکراتیک ایالتی – که در سال 2010 پیروزی های کمی داشتند – م withلفه های ساختمانی لازم برای تبدیل شدن به یک نیروی با نفوذ و قادر به کسب کرسی سنا در سال 2018 را فقط در مدت دو سال فراهم کردند. بعداً ستاد دیگر و مسابقه ریاست جمهوری.

لورا دنت ، مدیر اجرایی Chispa Arizona ، یکی از تعدادی از سازمانهایی که ائتلافی بنام Mi AZ ، اتحادی متشکل از شش گروهی که سالها برای کار در آن کار کرده اند ، تشکیل داده است ، گفت: “امسال یک پیروزی برای دهه به علاوه کار در این ایالت بود.” رأی دهندگان ، به ویژه مردم لاتین. “ساخت و سازها بیش از یک دهه است که ادامه دارد و کار مداوم سازماندهی بین دوره های انتخاباتی بسیار حیاتی بوده است.”

حتما بخوانید:
خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان پوست

دنت گفت که سازماندهی در حدود SB 1070 “کاتالیزوری” برای این گروه ها است که در اطراف چیزی دور هم جمع شوند و “این قدرت جمعی را” به نمایش بگذارند امسال. فقط از سال 2018 ، 44000 رأی دهنده فقط در Chispa Arizona ثبت نام کرده اند و 1.3 میلیون رأی دهنده در آریزونا امسال برقرار شده است.

این تغییر در آریزونا در واشنگتن دی سی نیز احساس خواهد شد ، زیرا افراد ارشد حزب سعی می کنند بفهمند که چگونه ایالتی مانند آریزونا را که تنها شش سال پیش به عنوان قفل جمهوریخواهان شناخته شده بود ، از دست دادند. س keyال اصلی: آیا آریزونا در سالهای آینده یک سازمان دموکراتیک رو به رشد ایجاد می کند؟

یاسر سانچز ، یک وکیل مهاجرت که داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 شد و برای انتخاب مجدد مک کین در سنا 2016 کار کرد ، گفت: “من فکر می کردم آریزونا تا سال 2024 یک کشور واقعاً متزلزل خواهد بود.” قبل از رد حزب جمهوری خواه به رهبری ترامپ و کمک به سازماندهی رای دهندگان لاتین برای بایدن. “هر وقت می شنیدم قرار است قبلاً باشد ، فکر می کردم تفکر مطلوبی است.”

بالاتر از پیروزی بایدن میراث مک کین ، نماینده دائمی آریزونا است که محافظه کاری “محافظه کار” وی ائتلافی از دموکرات ها ، استقلال طلبان و جمهوری خواهان را سال ها در این ایالت حمل می کرد. ترامپ و مک کین رابطه پرتنشی داشتند و هنگامی که سناتور به لغو لایحه رئیس جمهور اوباماکر رای منفی داد ، تنش منفجر شد و باعث شد ترامپ حملات تمسخر آمیز خود را به سناتور جمهوری خواه حتی پس از مرگ در سال 2018 دو برابر کند. این همراه با اظهار نظرهایی که ترامپ خواستار ارتش و سربازان پیشکسوت می شود ، سیندی مک کین ، بیوه مک کین ، را به حمایت از بایدن ترغیب کرد ، تأییدی که در صفحه اول این دولت خبر بود.

جمهوری خواهانی مانند چاد هیوود ، مدیر سابق جمهوری خواه جمهوری خواهان در آریزونا ، می گویند پیروزی دموکرات ها برای دولت ایفا نمی کند.

هایوود گفت: “این یک کشور بنفش بود که در طول سالهای اوباما قرمز به نظر می رسید ،” و افزود که اگر رئیس جمهور سرانجام ایالت را با کمتر از 3 درصد از دست داد ، این یک “تغییر گسترده دریایی در آریزونا” نبود.

اما آریزونا در سال 2014 به قدری قابل اعتماد قرمز تلقی شد که مطالعه ای در انستیتوی فناوری ماساچوست و دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، به نام Mesa ، حومه پراکنده در شرق ققنوس ، “محافظه کارترین شهر آمریکا” انجام شد.

جان گیلس ، شهردار مسا ، جانب حزب غیر حزب ، گفت: “ده سال پیش ، اگر می خواستید از نظر سیاسی مهم باشید و می خواستید رأی شما تأثیری بگذارد ، ثبت نام به عنوان یک دموکرات احمقانه بود زیرا آنها نتوانستند نامزدی را برای برخی از مقامات خود بفرستند.” کار کردن “و حتی در آن زمان ، این فقط داوطلبانه بود که به طور کلی توسط یک جمهوری خواه کشته شد.”

با این وجود ، طی دهه گذشته ، مسا – مانند بسیاری از مناطق اطراف ققنوس – از نظر نژادی و سیاسی رشد بیشتری کرده است ، و باعث شد جیلز بگوید: “مطمئناً دیگر چنین نیست. او بسیار رقابتی است.”

حتما بخوانید:
قالیشویی در جمهوری

گیلز گفت ، دلیل اصلی آن انتقال افراد به منطقه است – مانند ایمی شفر ، پیوند بایدن از شیکاگو که در سال 2019 به ققنوس منتقل می شود.

شفر پس از رای گیری گفت: “من امیدوارم که دولت را به آبی تغییر دهم.” “باور کنید ، من سعی کردم هرکسی را که احتمالاً می توانم برگردانم برگردانم.”

همانطور که آریزونا به دلیل افرادی مانند شفر در حال تغییر است ، به دلیل جمهوری خواهان ثبت شده ای مانند جو هودوک ، مهندس کامپیوتر 62 ساله از ققنوس که در سال 2012 به رامنی رأی داد و طرفدار مک کین بود ، تغییر می کند. اما هادوک به همراه همسرش کریس در سال 2020 به بایدن رأی دادند.

هودوک پس از رای گیری چند روز قبل از انتخابات گفت: “ترامپ برای کشور خطرناک است.” “در چهار سال گذشته ، جمهوری خواهان رنگ واقعی خود را نشان داده اند … فقط آرزو می کنم یک حزب میانه رو برگزار شود.”

دلیل دیگری که دموکرات ها معتقد به رقابت در آریزونا هستند ویروس کرونا است که در تابستان ایالت را لرزاند ، بخشی از آن به دلیل تصمیم دولت ایالتی برای اجازه منقضی شدن حکم وی برای ماندن در خانه در ماه مه است.

قبل از ویروس کرونا ، مقامات ملی جمهوری خواه به CNN گفتند که “بدون شک” آریزونا یک میدان اصلی جنگ است ، اما “آنها نگران آبی شدن آریزونا نیستند.”

با گسترش ویروس در سراسر کشور ، این امر سریعاً تغییر کرد و بیش از 160،000 نفر و 3600 نفر فقط در شهرستان Maricopa کشته شدند.

تأثیر ویروس را می توان در میان طرفداران ترامپ و بایدن احساس کرد. کسانی که از رئیس جمهور حمایت می کردند ، معمولاً سو him ظن به این ویروس را با استدلال اینکه مورد سو ar استفاده ناعادلانه وی قرار گرفته بود ، به او منتقل می کردند و اظهار داشتند که بایدن بیش از حد مشتاق جلوگیری از اقتصاد برای کنترل ویروس است. از نظر بسیاری از طرفداران بایدن ، ویروس کرونا در ذهن بود و بسیاری ترامپ را مقصر می دانستند ، و اغلب دلیل شخصی خود را برای حمایت از بایدن ، تجربه شخصی خود در مورد بیماری همه گیر می دانستند.

نیکی تاونز ، 18 ساله ، از چندلر ، که به بایدن رأی داد ، گفت: “نحوه واکنش بایدن به برخی موارد (در مورد ویروس) دیدگاه متفاوتی به من می دهد.” درباره کار ترامپ با این ویروس: “احساس می کنم او واقعاً با این مسئله کنار نیامده است. او مورد بی توجهی قرار می گیرد.”

پیروزی بایدن در آریزونا به دلیل کمبود تجربه ترامپ نبود. رئیس جمهور در سال 2020 هفت رویداد در این ایالت برگزار کرد. بایدن یک رویداد را پس از کنوانسیون ملی دموکرات ها در تابستان برگزار کرد ، یک تور اتوبوس در اطراف ماریکوپا در ماه اکتبر.

از نظر Slugocki ، این بازدیدها باعث از بین رفتن تمرکز رای دهندگان در زمینه آموزش ، بهداشت و درمان و اقتصاد نشد.

رئیس حزب شهرستان گفت: “واضح است که رای دهندگان چیز جدیدی از آریزونا می خواستند. رأی دهندگان از رای دادن پرانرژی و مشتاق بودند. انتخابات شهرستان ماریکوپا ایمن ، مطمئن و شفاف است.” “آینده درخشانی برای شهرستان Marikopa در پیش است و من نمی توانم بیشتر افتخار کنم.”


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید