[ad_1]

میلر گفت که این عقب نشینی ، که حدود 2500 سرباز در افغانستان و تقریباً به همان تعداد در عراق به جا می گذارد ، “تغییر مساوی با سیاست ها یا اهداف ایالات متحده نیست ، اما جزئیات این طرح را ارائه نداد و پس از حضور روز سه شنبه در جلسه توجیهی پنتاگون.

در حال حاضر حدود 4500 سرباز آمریكایی در افغانستان و 3000 نیرو در عراق حضور دارند.

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ، بلافاصله پس از اعلامیه پنتاگون درباره خروج از کوچه کاخ سفید بحث کرد ، اما او مانند میلر از خبرنگاران درباره این تصمیم س askال نکرد.

“دقایقی پیش ، سرپرست وزارت دفاع میلر از قطع نیروها در افغانستان و عراق خبر داد. در 15 ژانویه 2021 ، نیروهای آمریکایی در هر دو کشور به 2500 پرسنل خواهند رسید. این نیروها از سفارتخانه ها و سایر سازمان های دولتی ما محافظت می کنند. اوبراین به خبرنگاران گفت: “ایالات متحده کارهای مهمی در این کشورها انجام می دهد. این به متحدان آمریکایی ما در انجام مأموریت های مهم خود در این کشورها امکان پذیر می شود. آنها از دیپلمات های ما محافظت می کنند و دشمنان ما را بازدارند.”

وی افزود: “تا ماه مه ، این امید رئیس جمهور ترامپ است که همه آنها سالم و سالم به خانه خود باز خواهند گشت” ، اگرچه در آن زمان ، بایدن تصمیمات نظامی می گرفت که در ژانویه فرمانده کل قوا می شود.

یک مقام ارشد دفاعی گفت که اعلامیه روز سه شنبه “مطابق” با آنچه ترامپ در اوایل سال جاری علنا ​​اعلام کرد ، و “مطابق با قول خود به مردم آمریکا است”.

اما این اقدام حاکی از آن است که ترامپ ممکن است یکی از وعده های اصلی خود مبنی بر عقب نشینی همه نیروهای آمریکایی از افغانستان قبل از ترک مقام خود را محقق نکند – چیزی که او در ماه اکتبر وقتی در توییت خود قول داد: تعداد باقیمانده مردان و زنان شجاع ما که تا کریسمس در افغانستان خدمت می کنند! “

هنوز هم ، تصمیم دولت ترامپ برای عقب نشینی هزاران سرباز از افغانستان و عراق به گمانه زنی ها مبنی بر اینکه رئیس جمهور می تواند برای کاهش نیروهای آمریکایی در سایر کشورها اقدام کند ، دامن زده است.

به همین منظور ، دو مقام دفاعی به CNN گفتند که دولت قصد دارد 900 سرباز را در سوریه حفظ کند ، اما ممکن است در آینده نزدیک دستور خارج شدن بیش از 500 سرباز از سومالی را صادر کند.

واکنش متفاوت از Capitol Hill

اعلامیه میلر در روز سه شنبه واکنش های متفاوتی از سوی کاپیتول هیل را برانگیخت ، زمانی که رهبر برجسته دموکرات و جمهوری خواه در کمیته خدمات مسلح مجلس کمی پس از ترک میلر از تریبون اظهارات دوئل کرد.

رئیس این گروه ، نماینده دموکرات آدام اسمیت از واشنگتن ، در بیانیه ای گفت که او معتقد است قطع نیروها “اقدام سیاسی صحیحی” است ، که با “مک تورنبری” از جمهوری خواهان در رتبه بندی جمهوری خواه تگزاس ، که تصمیم را “اشتباه” خواند ، قطع شد.

“بعد از صحبت امروز با سرپرست دبیر صبح ، من معتقدم که کاهش رد پای ما در افغانستان به 2500 سرباز تصمیم سیاسی درستی است. در عین حال ، این کاهش باید با مسئولیت و دقت انجام شود تا ثبات در منطقه تضمین شود. ، “اسمیت در بیانیه ای گفت.

رئیس ناتو درباره عقب نشینی زودهنگام از افغانستان هشدار داد

“هدف اصلی ما جلوگیری از حمله تروریستهای فراملی به ایالات متحده از افغانستان بوده و هست. برای محدود كردن تهدید تروریستی هنگام خروج نیروهای خود ، هماهنگی برای جمع آوری نیروها در همکاری نزدیك با متحدانمان بسیار مهم است و با شرکای ما در دولت افغانستان برای محافظت از منافع ما و متحدانمان در افغانستان “، وی افزود.

در همین حال تورنبری گفت که وی معتقد است “این کاهش بیشتر نیروهای آمریکایی از مناطق تروریستی یک اشتباه است”.

وی گفت: “کاهش بیشتر در افغانستان مذاکرات در آنجا را نیز تضعیف خواهد کرد ؛ طالبان برای توجیه این کاهش هیچ کاری نکرده اند – آنها شرطی را برآورده نکرده اند”. “در حالی که تهدیداتی علیه آمریکایی ها و امنیت ملی آمریکا در جهان وجود دارد ، ایالات متحده باید هوشیار ، قوی و متعهد به محافظت از مردم ما و انجام تعهدات قانون اساسی ما باشد.”

اعلامیه میلر یک روز پس از آن منتشر شد که CNN گزارش داد فرماندهان ارتش آمریكا انتظار داشتند ترامپ دستورالعملی را برای شروع عقب نشینی بیشتر نیروهای آمریكایی از هر دو طرف صادر كند.

این خبر انتقاد چندین قانونگذار جمهوری خواه از جمله میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا را به همراه داشت ، وی با اشاره به نام ترامپ اما به شدت مخالف خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان بود و گفت به متحدان ما آسیب برساند. “

جمهوری خواه گفت: “ما نقش محدود – محدود – اما مهمی در محافظت از امنیت ملی آمریکا و منافع آمریکا در برابر تروریست هایی بازی می کنیم که نمی خواهند چیزی بیش از قدرتمندترین نیروی برای همیشه در جهان فقط توپ ما را بگیرد و به خانه خود برود.” از کنتاکی در سخنرانی روز دوشنبه از مجلس سنا.

نیویورک تایمز: ترامپ از مشاوران در مورد حمله احتمالی به سایت هسته ای ایران س asksال می کند

وی گفت: “هیچ آمریکایی وجود ندارد که خواهان جنگ در افغانستان علیه تروریست ها نباشد و در نهایت توانایی های آنها به دست آمده باشد.” “اما این امر اکنون گزینه واقعی پیش روی ما را تغییر نمی دهد. خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان اکنون به متحدان ما آسیب می رساند و مردم را که برای ما آسیب می بینند – تحسین می کند.”

پس از اعلامیه رسمی ، جیم اینهوف ، رئیس نیروهای مسلح ، جمهوری خواه از اوکلاهما ، به نمایندگی از سنا ، بیانیه حمایت قاطعانه ای صادر کرد و گفت که او توسط میلر و اوبراین اطمینان یافت ، “که آنها با متحدان ما مشورت می کنند و برنامه آنها ، ما قادر خواهیم بود تا مأموریت خود را برای محافظت از مردم آمریکا در برابر حملات تروریستی منشا افغانستان ، حفاظت از سودهای افغانستان و حمایت از شرکا و متحدان خود انجام دهیم. “

بهترین جک رید دموکرات کمیته سنا از رود آیلند این خبر را انتقاد کرده است.

وی گفت: “یک راه درست و غلط برای این کار وجود دارد. پرزیدنت ترامپ بار دیگر راه نادرستی را انتخاب می کند و ما نمی توانیم اجازه دهیم که امنیت ملی ایالات متحده و روابط ما با شرکای ثابت قدم خود زخمی رئیس جمهور ترامپ شوند.”

“رئیس جمهور ترامپ به جای توجه به توصیه های کارشناسان امنیت ملی و همکاری با متحدان ما ، ناامیدی از باخت در انتخابات را به طریقی پرهزینه تر ، تهدید پرسنل نظامی ما ، کمک به طالبان و شبکه های تروریستی و تشویق را رد می کند. کسانی که خواهان درگیری بزرگتر با ایران هستند “، رید افزود.

تغییرات گسترده در پنتاگون

هفته گذشته مجموعه ای از تغییرات بنیادی در پنتاگون ، که با برکناری وزیر دفاع مارک اسپر آغاز شد ، وفاداران ترامپ را در موقعیت های نفوذ مستقر کرد. منابع مشهور هفته گذشته به جیک تاپر CNN گفتند که پاکسازی کاخ سفید در وزارت دفاع ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که اسپر و تیمش برای خروج زودهنگام از افغانستان ، که قبل از شرایط زمینی لازم انجام می شود ، تحت فشار هستند. برآورده شدند

یک مقام ارشد دفاعی گفت که “هیچ کاهش توانایی” در نتیجه کاهش وجود ندارد ، و کاهش را “تصمیم همکاری” خواند ، و از مراجعه به یادداشت اخیر پنتاگون مبنی بر اینکه شرایط در افغانستان خواستار کاهش بیشتر نیست ، خودداری کرد.

در یادداشتی از اسپر هشدار داده شد که شرایط خروج از افغانستان فراهم نشده است
منابع آشنا با این یادداشت گفتند که اسپر پیش از برکناری خود یادداشتی طبقه بندی شده به کاخ سفید ارسال کرد و گفت: CNN

ارزیابی توسط زنجیره فرماندهی – اسپر ، تفنگدار دریایی کنت “فرانک” مکنزی و فرمانده مأموریت ناتو در افغانستان ژنرال آستین میلر – اظهار داشت که شرایط تحقق نیافته است. منابع به CNN گفتند که دیگران موافقت کردند.

اوایل روز سه شنبه ، گزارش اخیر بازرس کل پنتاگون گفت که گروه تروریستی القاعده از برنامه های دولت ترامپ برای عقب نشینی نیروها از افغانستان و همچنین توافق نامه ایالات متحده با طالبان حمایت کرد و افزود که طالبان به کارمندان ایالات متحده و ائتلاف از زمان امضای آن.

“DIA می گوید رهبران القاعده از این توافق حمایت می كنند زیرا طالبان ملزم به انكار علنی القاعده نیست ، و این توافقنامه شامل یك جدول زمانی برای عقب نشینی آمریكا و نیروهای ائتلاف است – دستیابی به یكی از اهداف اصلی القاعده. در این گزارش به نقل از آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون آمده است: “كایدا”.

این داستان در پاسخ به پیام به روز شده است.

جیک تاپر از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر