ایالات متحده در حال تنش با ایران به طور موقت کارمندان سفارت خود را از بغداد خارج می کند

[ad_1]

یک مقام آمریکایی گفت این عقب نشینی در آستانه 3 ژانویه سالگرد ترور ژنرال ایرانی کاظم سلیمانی در ایالات متحده به دلیل ترس از تلافی جویی صورت خواهد گرفت. یک منبع به این موضوع گفت و گفت که تصمیم در مورد خروج موقت نسبی در جلسه کمیته هماهنگی سیاست های شورای امنیت ملی در روز سه شنبه گرفته شد.

هم مقام آمریکایی و هم منبع گفتند که انتظار می رود این عقب نشینی تنها تا اواسط ژانویه و پس از سالگرد ادامه یابد.

یک منبع دیپلماتیک این جذب را “آسان” توصیف کرد و خاطرنشان کرد که این امر در زمانی صورت می گیرد که افراد مرخصی می گیرند و وزارت امور خارجه در آن زمان به افراد بیشتری اجازه می دهد تا آنجا را ترک کنند.

دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد دیپلمات از سفارت خارج می شوند.

دولت آمریكا انتظار دارد كه یك پاسخ احتمالی در حدود سالگرد مرگ سلیمانی داشته باشد. یک مقام دفاعی به CNN گفت که رهبران ایران خواهان انتقام “هستند و تسلیم نخواهند شد” ، اما ایالات متحده می دانست که ایرانی ها هیچ عجله ای ندارند و می توانند برای ماههای دیگر برنامه ریزی کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خروج موقت را نه تأیید کرد و نه آن را انکار کرد و گفت: “ما در مورد جزئیات هرگونه تعدیل اظهارنظر نمی کنیم ، اما همچنان به یک همکاری قوی دیپلماتیک با عراق متعهد هستیم.”

سخنگو در بیانیه ای گفت: “سفیر (متیو) تولر در عراق باقی مانده و سفارت در بغداد به فعالیت خود ادامه می دهد.” “وزارت امور خارجه دائماً در حال انجام تنظیم دیپلماتیک خود در سفارتخانه ها و کنسولگری های جهان مطابق با ماموریت ، محیط امنیتی محلی ، بهداشت و حتی تعطیلات است.”

آنها گفتند: “اطمینان از ایمنی پرسنل دولت آمریكا ، شهروندان آمریكایی و امنیت تأسیسات همچنان بالاترین اولویت ما است.”

تأخیر بایدن در انتخاب وزیر دفاع ، مدعیان اصلی کنترل ناخوشایند است
واشنگتن پست اولین کسی بود که گزارش داد برخی مقامات از سفارت در بغداد خارج شده اند.
در ماه سپتامبر ، دولت ترامپ تهدید کرد که اگر حملات شبه نظامیان مورد حمایت ایران به پرسنل آمریکایی در این کشور فروکش نکند ، پست دیپلماتیک خود را در پایتخت عراق بسته خواهد کرد. این منبع گفت ، گزینه خروج کامل از سفارت در جلسه روز سه شنبه کمیته هماهنگی سیاست انتخاب نشده است و نماینده ایالات متحده گفت که هیچ تصمیمی برای بستن سفارت اتخاذ نشده است.

سفارت به برخی از مقامات دستور داد در ماه مارس “به دلیل شرایط امنیتی و محدودیت فرصت های سفر در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19” آنجا را ترک کنند.

باربارا استار از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme