ایالات متحده به طور رسمی از پیمان آسمان باز که امنیت اروپا را تقویت کرده است خارج می شود

[ad_1]

پیمان سال 1992 به 34 کشور عضو این اجازه را داد تا برای جمع آوری داده ها در مورد نیروها و فعالیتهای نظامی خود هشدارهای کوتاه ، پروازهای غیرمسلح و شناسایی بر فراز سایر کشورها بدهند.

دولت ترامپ محدودیت های روسیه در آسمان باز را دلیل خروج از این پیمان عنوان كرد و مسكو را به اعمال محدودیت در پروازهای نزدیك به كالیینگراد ، منطقه ای بین لهستان و لیتوانی كه ارتش روسیه در آن حضور پررنگی دارد ، متهم كرد.

ایالات متحده همچنین روسیه را به امتناع پروازهای 6.2 مایلی مرز جورجیا و روسیه و انکار پرواز از قبل تأیید شده برای یک تمرین بزرگ نظامی روسیه متهم کرده است.

ترامپ در ماه مه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: “روسیه به این پیمان پایبند نبوده است ، بنابراین تا زمانی که آنها این توافق را انجام دهند ، ما عقب نشینی خواهیم کرد.”

با این حال ، متحدان اروپایی آمریکا این پیمان را بسیار ارزشمند می دانند زیرا به آنها اجازه می دهد اطلاعات هوایی را که لازم نیست به خارج از پیمان دسترسی داشته باشند ، جمع آوری کنند.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو در بیانیه بلند مدت در ماه مه در توضیح تصمیم آمریکا برای خروج از توافق گفت که ایالات متحده درک می کند که اروپایی ها هنوز برای این پیمان ارزش زیادی قائل هستند و می گوید این یکی از دلایلی است که ایالات متحده برای مدتی در این پیمان باقی مانده است. ، علی رغم عدم تمایل مسکو به پایبندی به آن.

این پیمان راهی برای جمع آوری و به اشتراک گذاشتن متحدان و شرکای ایالات متحده ، بدون قابلیت های ماهواره ای پیچیده ، فراهم کرد – همه کشورهای عضو می توانند به تصاویر جمع آوری شده در حین پرواز دسترسی داشته باشند.

مقامات پنتاگون به CNN گفتند كه ارتش آمریكا قصد دارد برخی از اطلاعات اطلاعاتی و اطلاعاتی خود را از دارایی هایی مانند ماهواره ها با متحدان اروپایی در میان بگذارد تا در از بین بردن هرگونه از دست دادن اطلاعات مهم ناشی از خاتمه آسمان های آزاد ، كمك كند.

دولت ترامپ همچنین از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج شده است زیرا ایالات متحده و همه اعضای ناتو معتقدند این نقض توافق روسیه به دلیل استقرار کلاهک های هسته ای میان برد است.

با این حال ، در حالی که متحدان اروپایی آمریکا از تصمیم خروج از پیمان INF حمایت می کردند ، چنین حمایتی از تصمیم دولت ترامپ برای ترک آسمان باز ارائه نشده بود. یازده کشور عضو نیز در ماه مه بیانیه ای صادر کردند و از تصمیم دولت ترامپ ابراز تاسف کردند که با مخالفت قانونگذاران آمریکایی دو طرف نیز روبرو شد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme