انواع لوله و اتصالات ساختمانی

البته انعطاف پذیری و نرخ انبساط طولی این مدل لوله ها بالاست و در تماس با آب گرم، تغییر شکل زیادی می دهند. زیرا ترکیبات شیمیایی روی خواص مکانیکی، جوش پذیری و غیره تاثیر زیادی در روند تولید میگذارند. لوله های درزدار سپاهان در نتیجه شکل دهی و جوش دادن ورقهای فولادی با ضخامتها و جنسهای مختلف تولید میشوند. لوله های سیاه درزدار در ایران در دو کارخانه سپاهان و سپنتا تولید و در کشور توزیع میشوند. فشار تست لوله های جوشی درزدار سپاهان معمولا ۱۰ بار و فشار کار آنها ۶ بار میباشد. محصولات کاملاً تست شده و بر اساس آخرین استاندارهای روز دنیا برای فروش آماده لوله بدون درز صنعتی می شوند.

به گونه ای که هیچ گونه نشتی روند ساخت و ارسال آن ها پس از تست و آزمایش مشاهده نمی شود. زیرا هر نوع از لولههای صنعتی مشخصه و ویژگیهای مختص به خود را دارند که به هدف استفاده در همان کاربرد طراحی و تولید شده است. لولههای گازی سپنتا یکی از پر کاربردترین و همچنین پر فروشترین لوله گازیها در زمینه انتقال گازهای خانگی و کارخانجات صنعتی محسوب میشوند. یکی از بزرگترین نقاط ضعف لوله های فولادی کربن این است که اطمینان از عملکرد خوب در کل برای آنها سخت تر است. منظور از لوله درزدار دو لبه از لوله است که باز است و روند جوشکاری در پروسه ساخت و ساز در این بخش دنبال می شود.

و همین جوشکاری بین درز، باعث شده که قیمت کمتری نسبت به لوله بدون درز داشته باشد. این نوع لوله ها به دلیل درز جوشکاری شده در آنها، به لوله جوشی و یا لوله درزدار معروف هستند. این نوع لولهها به دلیل وجود درز در بین لوله، میزان تحمل فشار کمتری نسبت به انواع لوله بدون درز دارند. همچین به علت وجود سیمان در این نوع از لوله در مجاورت آب بر مقاومت و استحکام آن افزوده شده و به همان نسبت در برابر آفتاب و خشکی هوا از مقاومت و استحکام آن کم میشود.

حتما بخوانید:
مقامات آمریکایی در برابر ترس از افزایش خطرناک ، در مورد ترور ایران ساکت هستند

لوله هاي پي وي سي خشك در برابر سرما بسيار حساس و شكننده مي باشند . اما در لوله های بدون درز تا حدی از این روند دور هستیم. لولههای بدون درز (مانیسمان)، در اندازههای بلندتر محدودیت ساخت و همچنین جابه جایی دارند. این لوله ها در لولهکشی آب و فاضلاب در زیرزمین مصرف میشود و لولههای سیمانی آزبستی نیز در لولهکشی تأسیسات فاضلاب و گاهی هوای با فشار کم استفاده میشود. در تغییر امتداد لولههای افقی و قائم سیستم لوله کشی فاضلاب به کار میرود وبا مقادیر انحراف مختلف تولید میشوند . همچنین این نوع لوله در انواع لوله سیاه درزدار سبک، لوله سیاه درزدار سنگین و لوله سیاه درزدار API تولید میشوند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از لوله بدون درز انگلیسی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.