امیلی مورفی: درون تصمیم بورکرات دولت برای به تعویق انداختن انتقال


منابع می گویند که در مواجهه با فشار فزاینده از طرف و حتی تهدید به مرگ ، مورفی در تلاش است تا دستورالعمل های مبهم آژانس را تفسیر کند و آنچه را به عنوان سابقه می داند دنبال می کند تا منتظر بماند تا نتیجه انتخابات را صبر کند ، روندی معروف به ” تأسیس “، که اجازه می دهد انتقال رسمی ریاست جمهوری آغاز شود.

با این وجود ، امضای مسدود شده مورفی یکی از تصمیمات گیج کننده تری است که پس از انتخابات اتخاذ شده است ، زیرا واضح است که بایدن پیروز شده و چالش های قانونی ترامپ نتیجه را تغییر نخواهد داد. تیم بایدن هشدار دادند که این تاخیر پیامدهای واقعی برای امنیت ملی و واکنش آنها به کوید -19 داشت.

منابعی که با CNN صحبت کردند نمی توانند بگویند که آیا مورفی در این مورد با کاخ سفید تماس گرفته است یا خیر.

یکی از دوستان و همکار سابق مورفی به CNN گفت: “او کاملا احساس می کند در یک مکان دشوار است. او در بسیاری از سطوح ترسیده است. این یک وضعیت وحشتناک است.” “امیلی یک حرفه ای کامل ، یک فرد کاملاً اخلاقی است ، اما همچنین یک وکیل بسیار وظیفه شناس است که با یک قانون مبهم و یک مزیت در پشت موقعیت خود در موقعیت بسیار دشواری قرار دارد.

این دوست افزود: “او آنچه را كه وظیفه صادقانه خود می داند به عنوان فردی كه با قانون اساسی ایالات متحده و قوانینی كه بر موقعیت او حاكم است ، سوگند یاد كرده است ، انجام می دهد.”

مورفی درخواست مصاحبه برای این داستان را رد کرد و GSA از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

یک تکنوکرات با سابقه کاری طولانی

منابع نزدیک به مورفی از وی به عنوان یک تکنوکرات و یک حامی سیاسی و سابقه دستیاری به عنوان کنگره و GSA یاد می کنند. مشخص نیست مورفی قبل از اظهارنظر چه اقدامات خاصی را انتظار دارد. منابعی به CNN گفتند که تصمیم خود را بر اساس سابقه تعیین شده در انتخابات 2000 تنظیم کرده است ، جایی که بیش از یک ماه هیچ برنده مشخصی وجود نداشت.

دو منبع نزدیک به انتقال به CNN گفتند که روز فاجعه بار ترامپ در دادگاه جمعه گذشته شماره گیری را به جلو منتقل کرد ، اما چند روز بعد هنوز نامه تأییدی از مورفی وجود ندارد.

این منابع گفتند ، نتایج آتی سرشماری در جورجیا ، که انتظار می رود جمعه بدون تغییر شدید نتایج ، همراه با سایر کشورهایی که شروع به تصدیق انتخابات می کنند ، تأیید شود ، نیز از عوامل تصمیم مورفی است. اما مورفی به طور علنی نگفته است که خط نهایی چیست.

یکی از مقامات سابق دولت و همکار مورفی که طی روزهای اخیر با او صحبت کرد گفت: “تجربه من با امیلی باعث شده است که من باور کنم او فردی بااخلاق و با اخلاق است ، اما من کاملاً با تصمیم فعلی او برای عدم بررسی انتخابات مخالفم.” . “من فکر می کنم که او تصمیم کاملا اشتباهی را اتخاذ می کند. بایدن رئیس جمهور منتخب به وضوح پیروز شده است. و در این مورد واقعاً هیچ اختلافی وجود ندارد … به تعویق انداختن ، حتی برای یک دقیقه دیگر ، امضای بیانیه اشتباه است.”

بیش از یک هفته از اعلام خبر انتخابات ریاست جمهوری بایدن توسط سی.ان.ان. و سایر رسانه ها می گذرد و پرونده های قضایی مبارزات انتخاباتی ترامپ که به چالش می کشد ، بارها در دادگاه منتفی شد تا اینکه آنها نتوانستند آرا votes کافی برای تغییر نتیجه را به چالش بکشند.

اما ترامپ بارها ادعاهای دروغین مبنی بر عدم شکست در انتخابات را مطرح کرده است و تصمیم مورفی برای عدم نتیجه گیری مانع دسترسی بایدن و تیمش به تماس با آژانس های فدرال ، بودجه برای تسریع در استخدام دولت و دسترسی به دولت شده است. جلسات اطلاعاتی طبقه بندی شده

حتما بخوانید:
مقالات ISI مدیریت تکنولوژی : 163 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

تیم بایدن همچنین به تلاش های دولت فدرال برای توزیع واکسن ویروس کرونا دسترسی ندارد. بایدن روز دوشنبه گفت: “اگر ما هماهنگ نشویم ، افراد بیشتری می توانند بمیرند.” همچنین در میان کارشناسان امنیت ملی این نگرانی وجود دارد که انتقال به تأخیر افتاده می تواند دولت را در معرض خطرات امنیتی ، چه در داخل و چه در خارج از کشور ، آسیب پذیر سازد.

صحبت با سلف خود

دموکرات ها از مورفی به خاطر بازی در خیالات دروغین ترامپ مبنی بر به سرقت رفتن انتخاب وی عصبانی هستند. در همین زمان ، جمهوری خواهان او را تحت فشار قرار می دهند تا محکم بایستد و بیانیه را امضا نکند.

همکاران سابق مورفی به CNN گفتند که اگرچه وی از نظر سیاسی منصوب شده بود ، وی طرفدار وفادار و علاقه مند ترامپ نبود.

یکی از دوستان و همکار سابق وی گفت: “او واقعاً مراقب حرف قانون ، همچنین کلیه دستورالعمل ها ، دستورالعمل های صریح ، هرگونه مزیت و همچنین قصد کلی خواهد بود. او از قراردادها خارج می شود ، جایی که کل کار این است.”

مورفی به عنوان نشانه ای که احساس می کرد پس از انتخابات با انتخاباتی روبرو است ، قبل از 3 نوامبر با یکی از پیشینیان خود ، دیوید برهم ، که مسئولیت GSA در انتخابات 2000 را بر عهده داشت ، گفتگو کرد. بارام ، که از نظر سیاسی به بیل کلینتون منصوب شد ، پس از خاتمه سرشماری دادگاه عالی در بورس ، بوش را بعنوان برنده وقت انتخابات 2000 معرفی کرد. منابع گفتند ، این تماس توسط همكاران متقابل به عنوان راهی برای بحث و گفتگو درباره تجربه و موقعیت دشوار بارام ایجاد شده است.

آسوشیتدپرس ابتدا تماس را گزارش داد.
در حالی که GSA وضعیت فعلی را با درگیری بین جورج دبلیو بوش و ال گور مقایسه می کرد ، بارام هفته گذشته در پادکست گفت که انتخابات “به شدت متفاوت از آنچه در سال 2000 اتفاق افتاد.” “همه چیز در مورد فلوریدا بود. یک ایالت و چیزی مانند 537 رأی. همه می دانستند كه پس از حل و فصل فلوریدا ، برنده مشخص خواهد شد. ”

از تپه تا GSA

مورفی از سال 2017 ریاست GSA را بر عهده دارد و از این رو وی یکی از پرسابقه ترین کارمندان ترامپ است. قبل از نامزدی ، وی به عنوان مشاور ارشد سلف خود در GSA ، به عنوان دستیار کمیته های خدمات مسلح و مشاغل کوچک ، به عنوان یک وکیل دادگستری خصوصی و به عنوان مدیر اجرایی GSA در دولت جورج دبلیو بوش خدمت می کرد.

بسیاری از منابع مورفی را به عنوان یک شخصیت سیاسی توصیف می کنند ، اما نه به عنوان یک چهره ترامپ و “نه حزب هکر”.

مورفی که اصالتاً اهل میسوری بود ، توسط سناتور سابق دموکرات میسوری ، کلر مک کاسکیل ، که از فعالیت طولانی مدت خود در دولت تمجید می کرد ، به جلسه تأیید وی معرفی شد. با رأی گیری در سنا تأیید شد.

سوزت کنت ، مدیر ارشد اطلاعات فدرال ترامپ که در سال 2018 منصوب شد ، به همراه مورفی ریاست مشترک یک شورای دولت را برعهده گرفت و وی را به عنوان یک حرفه ای توصیف کرد که “درجه بالایی از صداقت را نشان می دهد” و “بسیار شایسته است”

از زمان برگزاری انتخابات ، دموکرات های کاپیتول هیل از مورفی خواسته اند که با ارسال نامه ای به وی هفته گذشته بیانیه ای ارائه نکرده است که وی هنوز پاسخی نداده است. اما تیم بایدن در حال بحث و گفتگو با دموکرات ها در کنگره است که به جای تلاش برای خواستار مورفی ، اجازه می دهد فشارهای عمومی بر ترامپ ، که مانع انتقال است ، استراتژیک ترین منطق را داشته باشد.

سناتور جیمز لانکفورد ، جمهوریخواه از اوکلاهما ، هفته گذشته گفت که اگر بایدن هنوز توجیهات اطلاعاتی را برای ارائه به رئیس جمهور منتخب دریافت نکند ، جمعه گذشته “مداخله خواهد کرد”. آن مهلت آمد و رفت. روز سه شنبه ، لنكفورد گفت كه او و كارمندانش با GSA در ارتباط بوده اند و از تصمیم مورفی در مورد عدم توضیح بیشتر دفاع كردند.

لانكفورد گفت: “من مداخله كردم ، جمعه با آنها صحبت كردم.”

حتما بخوانید:
850000 سرسیلندر چدنی پیکان استوک 2021.000

لانكفورد افزود: “هیچ راهی برای فهمیدن وجود ندارد.” “GSA رای دهندگان نیست.”

جنجال بر سر مقر FBI

این اولین برس جنجالی مورفی نیست که به عنوان ترامپ منصوب شده است. در سال 2018 ، این بخشی از یک تصمیم بحث برانگیز بود که لغو برنامه های دفتر جدید FBI در خارج از واشنگتن و بازسازی آن به جای آن ، آن طرف خیابان هتل ترامپ بین المللی. وی در جریان جلسه استماع کنگره در سال 2018 ، با این س ofال روبرو شد که آیا کاخ سفید در این تصمیم دخیل بوده است یا خیر ، منتقدان ترامپ را به نفوذ برای جلوگیری از کسب رقیبی از صندلی در برابر هتل متهم کردند.

مورفی با ترامپ در مورد پروژه دفتر بیضی صحبت کرده بود ، که وی آن را برای قانونگذاران اعلام نکرد. بازرس کل GSA متهم می کند که شهادت وی “این تصور گمراه کننده را ایجاد می کند که وی در روند تصمیم گیری برای پروژه با رئیس جمهور یا مقامات ارشد کاخ سفید گفتگو نکرده است.” مورفی گفت که نتیجه گیری بازرس کل “بی اساس و غیرمنصفانه” است.

مایک کوئیگلی از ایلینوی ، بهترین دموکرات در کمیته فرعی اعتبارات GSA ، به CNN گفت: “با وجود شروع سنگین ، ما یک رابطه سازنده ، سازنده و مداوم ایجاد کرده ایم.” “من صمیمانه امیدوارم که او اینجا کار درست انجام دهد.”

آلن Chvotkin ، مدیر ارشد یک اتحادیه تجاری واشنگتن که بیش از 20 سال با مورفی همکاری کرده است ، گفت که او به دلیل درک عمیق وی از نحوه کار آژانس و تعهد او در درک ماهیت مشکلات ، از طرفداران جدی نامزدی وی بود. معاملات.

وی گفت وقتی مورفی با تصمیمی روبرو می شود ، به طور گسترده مشورت خواهد کرد ، تحقیقات دیگری را می پرسد و مطمئن می شود قبل از تصمیم گیری از دامنه و عواقب تصمیم آگاهی دارد.

چووتکین گفت: “در یک فضای سیاسی تشدید شده ، بسیاری از او را نمی شناسند و مطمئناً کاری را که مسئولیت آن را به عهده دارد نمی دانند.” “اگر فقط یک یا دو موضوع را جدا کنید ، به راحتی می توانید به نتیجه غلط برسید.”

سناتور سابق جمهوری خواه میسوری ، جیم تالنت به CNN گفت که او 25 سال است که مورفی را می شناسد و هنگامی که وی در زمان دولت کلینتون ریاست کمیته مشاغل کوچک مجلس را برعهده داشت ، وی برای او کار می کرد. این استعداد ، صداقت مورفی را ستود و این قانون را مسئول بار GSA دانست.

تالنت گفت: “مشکلی در سیستم وجود دارد ، جایی که به نظر می رسد مسئولیت اعلام برنده انتخابات ریاست جمهوری به اداره خدمات عمومی – صاحبخانه دولت منتقل شده است. آنها در حال خرید مبلمان هستند.” “من ناامیدی مردم را درک می کنم ، اما مشکل در سیستم انتخاباتی است که نمی تواند نهایی باشد. این امیلی یا GSA نیست.”

مانو راجو و تد بارت از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید