اسقف های کاتولیک و کنیسه های یهودی ارتدکس می خواهند دادگاه عالی مرزهای کوید در نیویورک را مسدود کند


دو مورد آخر از نیویورک بوجود آمد ، زیرا اسقف کاتولیک روم بروکلین و گروهی از کنیسه های ارتدکس دستورالعمل فرماندار دموکرات اندرو کوومو را به چالش کشیدند ، که حضور شخصی در خانه های عبادت را به 10 یا 25 نفر در رنگ های “قرمز” و “نارنجی” جغرافیایی محدود می کند. “مناطق.

این جنجال آزمون دیگری را برای دادگاهی در نظر گرفته است که قبلاً 5-4 مورد را در این مورد تقسیم کرده است ، و نه تنها نقش رئیس دادگستری جان رابرتز ، که در پرونده های مربوطه از کالیفرنیا و نوادا در کنار کلیساها است ، بلکه قاضی امی کانی بارت را برجسته می کند. رای او ممکن است نشانه محکمی از جهت دادگاه به سمت راست پس از مرگ قاضی روت بادر گینسبورگ باشد.

این به این دلیل است که ایالات متحده بیش از 100000 عفونت روزانه را برای دو هفته متوالی ثبت کرده است و دادگستری ساموئل آلیتو نیز به همکاران خود حمله کرده و آنها را به عدم رعایت قوانین متمم اول خانه های عبادت متهم کرده است.

در طول سخنرانی هفته گذشته ، آلیتو هیچ کلمه ای در مورد احساس محدودیت حضور در خود بیان نکرد.

آلیتو به حاضران انجمن فدرالیست گفت: “قبلاً هرگز ندیده ایم كه این محدودیت ها شدید ، گسترده و طولانی مدت باشد” و افزود كه این همه گیری منجر به “محدودیت های بی سابقه ای در آزادی فرد” شده است.

به گفته آلیتو ، بحران کوید به عنوان “چیزی مانند آزمایش استرس اساسی”.

وکلای اسقف بروکلین ، متشکل از 186 کلیسا و در مجموع 210 کلیسا ، می گویند که دستور نیویورک “به طور موثر” کلیساها و سایر عبادتگاه ها را “می بندد” ، اما به مشاغل مورد نظر فرماندار اجازه می دهد – از جمله سوپرمارکت ها ، فروشگاه های حیوانات خانگی حیوانات خانگی و فروشگاه های سخت افزار – باز بمانید.

وکلای دادگستری در اسناد دادگاه گفتند: “به طور خلاصه ، همه گیری به تنهایی نمی تواند توجیه دستورات تعطیلی نامحدود بیش از حد و غیر استاندارد را هدف قرار دهد که همه عبادتگاه ها را هدف قرار می دهد و در غیر این صورت به وضوح خود را نقض قانون اساسی می دانند.” به اصطلاح “ابتکار خوشه” – با هدف محله ها – از 6 اکتبر لازم الاجرا شد.

روز چهارشنبه ، دادستان کل نیویورک ، لتیسیا جیمز ، نماینده کوومو ، به دادگاه عالی پاسخ داد و این محدودیت ها را تلاشی برای ایجاد تعادل در ضرورت محافظت از ساکنان و “کمک به آنها برای بازگشت به زندگی عادی خود تا حد ممکن” دانست.

جیمز استدلال می کند که در برخی موارد ، با عبادتگاهها “مطلوبتری نسبت به مجالس مشابه” مانند کنسرتها و سایر اجتماعات بزرگ داخل منزل ، رفتار می شود.

حتما بخوانید:
یعنی وابسته به صدای آژیر است

وی گفت: وزارت بهداشت ایالات متحده کد پستی با بالاترین سطح Covid-19 را شناسایی کرده است تا خوشه های مشکل را شناسایی کند و سپس مناطق محدودیت را آغاز کرد. وی تأکید کرد “تاریخ مستند اجتماعات مذهبی که به عنوان توزیع کننده فوق العاده Covid-19 خدمت می کنند.”

جیمز افزود: شركتهایی كه مجاز به باز ماندن هستند ، از عوامل خطر ویژه خدمات مذهبی برخوردار نیستند ، كه شامل تعداد زیادی از افراد از خانه های مختلف است كه به طور هم زمان وارد می شوند و برای مدت طولانی برای سخنرانی ، آواز یا شعار جمع می شوند. آنها آن را ترک در همان زمان

دادگاه تجدیدنظر فدرال به نفع کوومو رای داد.
قاضی در مورد پرونده Covid-19 علیه اسقف بروکلین رای داد

علاوه بر این ، در اوایل این هفته ، وکلای کنیسه های یهودی ارتدکس در نیویورک و همچنین یک سازمان یهودی ارتدکس ملی ، دادخواست جداگانه ای را به چالش کشیدند که همان دستور اجرا را به چالش کشید. آنها ادعا می کنند که کومو صریحاً جامعه یهودیان ارتدکس را هدف قرار می دهد زیرا او ادعا می کند که محلات آنها قوانین قبلی را نقض می کنند.

وكلا گفتند: “ارجاع فرماندار به اقليت مذهبي به جرم گناه هنگام بيماري همه گيري با جعل آنها بعنوان عامل و نه قرباني ويروس با بند ورزش رايگان سازگار نيست.”

اریک راسباخ ، وکیل مدافع ارشد بکت لا به نمایندگی از کنیسه ها ، در مصاحبه ای گفت که “س realال اصلی در اینجا این است که آیا در پاسخ Covid-19 نرده های قانون اساسی وجود دارد ، یا اینکه دادگاه به طور کامل خارج از آن نیست؟”

وی گفت: “سابقه مواردی نظیر مرخصی در ژاپن و رفتار با شاهدان یهوه در طول جنگ جهانی دوم نشان می دهد كه دادگاه های ما باید محافظ ابتدایی ترین عقاید ما در مواقع خطر ملی باشند.”

حتما بخوانید:
یونیت یا پاورپک هیدرولیک چیست؟

راسباخ پرونده خود را از دو مورد در اوایل سال جاری متمایز کرد ، زمانی که کلیساها در نوادا و کالیفرنیا سعی کردند از محدودیت های عبادت شخصی جلوگیری کنند. دادگاه 5-4 سپس با پیوستن رابرتز به سمت چپ نیمکت ، نهادهای مذهبی را رأی داد. در تلاش برای تحریک رابرتز ، راسباخ خاطرنشان كرد كه این دستورات در اوایل بیماری همه گیر صادر شده و استدلال می كند كه هدف خوشه مخصوصاً یهودیان ارتدكس است.

اعضای جامعه یهودیان ارتدکس شب دوم در بروکلین به دلیل محدودیت های جدید Covid-19 اعتراض کردند

رابرتز در پرونده ای در کالیفرنیا در ماه مه گذشته گفت که به نظر می رسد این قوانین با بند تمرین آزاد قانون اساسی مطابقت دارد و با کلیساها نسبتاً مانند اجتماعات سکولار رفتار می شود ، از جمله سخنرانی ، کنسرت ، نمایش فیلم ، ورزش برای تماشاگران و اجرای تئاتر.

رابرتز گفت: “قانون اساسی ما به طور عمده ایمنی و سلامت مردم را به مقامات مسئول سیاسی ایالت برای محافظت و دفاع می سپارد.”

این نکته ای است که توسط انجمن پزشکی آمریكا ، كه در مورد حمایت از كومو ، توجیهی ارائه داده ، برجسته شده است. وکلای انجمن تأکید می کنند که Covid-19 “بزرگترین اورژانس بهداشت عمومی در یک قرن گذشته” است و دولت ها برای محافظت از شهروندان باید انتخاب های دشواری انجام دهند.

در این گزارش آمده است: “ماندن برای مدت طولانی در خانه و همچنین آواز و صحبت ، حضور در یک مراسم مذهبی را حتی اگر برادران اقدامات احتیاطی را رعایت کنند ، خطرآفرین می کند.” رستوران های داخلی ، بارها و داخلی.

مدارس نیویورک پس از رسیدن شهر به آستانه مثبت شدن٪ 3 کوید تعطیل می شوند

آلیتو به مقایسه با تجمعات سکولار اعتراض کرد.

وی هفته گذشته در یک سخنرانی در جمع جامعه فدرال ، خشم فرماندار نوادا را برانگیخت که به گفته وی محدودیت های قمارخانه ها را کمتر از نمازخانه ها مجاز دانسته است.

وی گفت: “اگر می خواهید عبادت کنید و پنجاه و یکمین نفر در صف هستید ، متاسفم که از شانس بی بهره اید.” “پیام دولت این است: عبادت را فراموش کنید و به ماشین های حافظه یا شاید نمایش Cirque de Soleil بروید.”


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید