ارتش آمریكا در انتظار ترامپ دستوری را برای برنامه ریزی برای عقب نشینی بیشتر نیروها از افغانستان و عراق صادر خواهد كرد

[ad_1]

مقامات گفتند که پنتاگون با صدور اطلاعیه ای به فرماندهان معروف به “دستور هشدار” برنامه های کاهش تعداد سربازان در افغانستان را به 2500 سرباز و 2500 در عراق تا 15 ژانویه آغاز می کند. در حال حاضر حدود 4500 سرباز آمریكایی در افغانستان و 3000 نیرو در عراق حضور دارند.

پنتاگون و کاخ سفید بلافاصله به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

از آنجایی که اخبار روز دوشنبه حاکی از آن است که به نظر می رسد پنتاگون آماده برکناری هزاران سرباز آمریکایی دیگر از افغانستان و عراق است ، همچنین حاکی از آن است که ترامپ ممکن است یکی از وعده های اصلی خود مبنی بر خروج همه نیروهای آمریکایی از افغانستان را قبل از ترک دفتر انجام ندهد. .

در تاریخ 7 اکتبر ، ترامپ در توییتر خود نوشت: “ما باید تعداد کمی از مردان و زنان شجاع خود را که تا کریسمس در افغانستان خدمت می کنند ، داشته باشیم!”

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه روز دوشنبه مستقیماً از ترامپ انتقاد نکرده و در مورد برنامه های خروج بحث می کند ، اما نسبت به عواقب احتمالی خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان هشدار می دهد و می گوید این “به متحدان ما آسیب می رساند.

“ما نقش محدود – محدود – اما مهمی در دفاع از امنیت ملی آمریکا و منافع آمریکا در برابر تروریست ها بازی می کنیم که نمی خواهند چیزی بیش از قدرتمندترین نیروی برای همیشه در جهان به راحتی توپ ما را بگیرد و به خانه خود برود.” او در یک سخنرانی از سنا گفت.

وی گفت: “هیچ آمریکایی وجود ندارد که خواهان جنگ در افغانستان علیه تروریست ها نباشد و در نهایت فعالان آنها پیروز شده اند.” “اما این امر اکنون گزینه واقعی پیش روی ما را تغییر نمی دهد. خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان اکنون به متحدان ما آسیب می رساند و مردم را که می خواهند به ما آسیب برسانند – تحسین می کند.”

تصمیم برای برداشتن نیروهای اضافی از عراق زمانی اتخاذ شد که دولت ترامپ در ماه های اخیر اقداماتی را برای کاهش رد پای ارتش آمریکا در آنجا انجام داد.

فرمانده آمریكا در خاورمیانه از كاهش نیروهای آمریكایی در عراق از 5200 نفر به 3000 نفر در ماه سپتامبر خبر داد.

در ماه مارس ، نیروهای آمریکایی شروع به عقب نشینی از پایگاه های عراق کردند و آنها را به شرکای امنیتی عراق تحویل دادند. در آن زمان ، مقامات پنتاگون اصرار داشتند که تحویل پایگاه بخشی از تحکیم برنامه ریزی شده طولانی است که منعکس کننده موفقیت در مبارزه با داعش است ، نه نگرانی در مورد حملات موشکی به شبه نظامیان نیابتی مرتبط با ایران.

تغییرات گسترده در پنتاگون

مقامات ارتش آمریكا مدتهاست كه تأكید داشتند كه خروج آمریكا از افغانستان باید بر اساس شرایطی باشد ، از جمله طالبان برای قطع روابط با القاعده و پیشرفت در گفتگوهای صلح با دولت افغانستان ، دو شرطی كه هنوز محقق نشده است.

اما علیرغم عدم پیشرفت ، دولت ترامپ در حال حاضر بیش از 50 درصد از نیروهای آمریكایی را در این كشور به میزان قابل توجهی كاهش داده است ، به طوری كه تعداد پرسنل ارتش آمریكا در آنجا اخیراً به حدود 4500 نفر كاهش یافته است ، كه پایین ترین سطح از نخستین روزهای مبارزات 11 سپتامبر است. .

ترامپ سربازان آمریكایی را به عنوان موضوع مبارزات انتخاباتی مجدد خود در خانه قرار داده است ، اما آینده نیروهای آمریكایی در افغانستان در میان پیام های مختلفی از طرف دولت همچنان نامشخص است.

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ، خواستار خروج سریع از افغانستان ، بدون در نظر گرفتن شرایط موجود است ، امری که با نصب وفاداران کاخ سفید در پست های ارشد دفاعی ، عملی تر شده است.

دولت ترامپ مقامات ارشد دفاعی را برکنار و وفاداران خود را نصب می کند و باعث ایجاد هشدار در پنتاگون می شود.

رئیس ستاد مشترک مارک میلی بیانیه قبلی اوبراین را ارائه داد که یک برنامه تهاجمی برای عقب نشینی نیروهای نظامی را ارائه می داد که به نظر می رسید فارغ از شرایط است.

میلی به گفت: “رابرت اوبراین یا شخص دیگری می تواند حدس بزند ، همانطور که صلاح می داند ، من درگیر گمانه زنی نخواهم شد ، من بر اساس شرایط و برنامه هایی که در گفتگوهایم با رئیس جمهور دارم ، در یک تحلیل دقیق وضعیت شرکت می کنم.” NPR در 11 اکتبر.

تغییرات گسترده در پنتاگون در هفته گذشته وفاداران ترامپ را در جای خود قرار داد و منابع آگاه هفته گذشته به جیک تاپر از CNN گفتند که پاکسازی کاخ سفید در وزارت دفاع ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که مارک اسپر و وزیر دفاع سابق از وی خواسته شد قبل از تأمین شرایط لازم در زمین ، زودتر از افغانستان خارج شود.

این تغییرات شامل نصب مخالف سرسخت حضور ارتش آمریكا در افغانستان است كه روزگاری خواستار استفاده از نیروی مرگبار علیه مهاجران غیرقانونی شد و اظهارات نژادپرستانه زیادی را به عنوان مشاور ارشد پنتاگون انجام داد.

سخنگوی پنتاگون روز چهارشنبه تأیید کرد که سرهنگ بازنشسته ارتش داگلاس مک گرگور “به عنوان مشاور ارشد سرپرست وزارت دفاع خدمت خواهد کرد. چندین دهه تجربه نظامی آقای مک گرگور برای ادامه اولویت های امنیت ملی رئیس جمهور استفاده خواهد شد.” “

مک گرگور مخالف سرسخت مأموریت ارتش آمریكا در افغانستان است و علیرغم ادامه حضور گروه های تروریستی در آنجا خواستار عقب نشینی كامل نیروهای آمریكایی و سفارت آمریكا است.

هولیان میلی ، همسر ژنرال برجسته آمریکایی ، جان دامپزشکی را که در مراسم روز جانبازان سقوط کرد نجات می دهد

راند پاول سناتور جمهوری خواه از کنتاکی که از حامیان جدی عقب نشینی نیروهای آمریکایی است ، از انتصاب این مقام استقبال کرد

“من بسیار خوشحالم کهrealDonaldTrump از دوست من سرهنگ داگ مک گرگور درخواست کرده است تا به سرعت در پایان جنگ در افغانستان کمک کند. این لحظه و لحظات دیگر برای پنتاگون مربوط به یافتن افراد مناسب است که در نهایت به او کمک می کنند تا جنگهای بی پایان ما را متوقف کند.” ، در توییتر پاول نوشت.

ترامپ هفته گذشته نیز در یک توییت وزیر دفاع مارک اسپر را برکنار کرد و کریستوفر میلر ، مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم را به جای وی منصوب کرد.

میلر در یکی از اولین اقدامات خود به عنوان سرپرست وزارت دفاع ، پیامی به ظاهر متناقض به نیروها فرستاد و گفت: ایالات متحده باید به جنگ خود علیه القاعده و نیروهای تروریستی پس از 11 سپتامبر ادامه دهد ، در حالی که گفت وقت آن است که برای معرفی سربازان خانه.

میلر در بیانیه ای نوشت: “این جنگ تمام نشده است.” “ما در آستانه شکست دادن القاعده و همکاران آن هستیم ، اما باید از اشتباه استراتژیک گذشته خود جلوگیری کنیم ، زیرا نتوانستیم جنگ را تا پایان ببینیم.”

وی در رابطه با جریان فعلی نوشت: “در حقیقت ، این مبارزه طولانی است ، تلفات ما بسیار زیاد است و بسیاری از آنها از جنگ خسته شده اند – من یکی از آنها هستم – اما این مرحله مهمی است که ما در آن تلاش خود را از یک رهبری به یک نقش پشتیبانی تبدیل می کنیم” نقش ایالات متحده در حمایت از مبارزات ضد تروریستی مانند آن در افغانستان.

میلر افزود: “همه جنگ ها باید پایان یابد. پایان جنگ نیاز به سازش و مشارکت دارد. ما با این چالش مقابله کرده ایم ؛ ما تمام تلاش خود را کرده ایم. اکنون زمان بازگشت به خانه است.”

مقامات وزارت امور خارجه از دستور پنتاگون بی اطلاع هستند

دو مقام وزارت امور خارجه آمریکا به سی.ان.ان گفتند که اوبراین و زالمای خلیل زاد ، نماینده ویژه ایالات متحده در آشتی افغانستان ، در مورد برنامه های کاهش نیروهای مسلح گفتگو خواهند کرد.

هلیلی زاد اخیراً از سفر به ترکیه به واشنگتن بازگشت و در آنجا با مولوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و دیگر مقامات ترکیه دیدار کرد. وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت ، آنها درباره نگرانی های متقابل در مورد سطح خشونت در افغانستان بحث کردند.

دو مقام وزارت خارجه گفتند که مقامات وزارت خارجه می دانستند که ترامپ ممکن است بتواند دستور کاهش بیشتر نیروها را در افغانستان بدهد ، اما آنها نمی دانستند که پنتاگون این دستور هشدار را ارسال کرده است.

برخی از مقامات وزارت خارجه بر این باور بودند که چون ترامپ قبل از انتخابات دستور عقب نشینی بیشتر نیروها را صادر نکرده است ، بعید است که در بقیه دولت وی تعداد بیشتری وجود داشته باشد.

اما ماه گذشته ، هلیلی زاد گفت که شرایط عقب نشینی بیشتر را الزامی می کند.

هلیلی زاد در آن زمان در مصاحبه ای با NPR گفت: “اگر شرایط مناسب باشد ، ما متعهد می شویم كه كنار برویم. اما اگر شرایط مناسب نباشد ، نباید كناره گیری كنیم.”

این داستان با گزارش های اضافی در روز دوشنبه به روز شد.

كایلی اتوود ، ویویان سالاما ، الكس راجرز و رایان براون از CNN در تهیه این گزارش مشاركت داشتند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet