[ad_1]

این هفته همه نگاهها به مدیر خدمات عمومی منصوب ترامپ به امیلی دبلیو مورفی است تا جو بایدن را به عنوان برنده انتخابات و رئیس جمهور منتخب تشخیص دهد. مورفی نام خانوادگی نیست ، اما او مردی است که با ادعای رسمی مبنی بر اینکه بایدن از طرف دولت ترامپ در انتخابات پیروز شد متهم شد – کاری که ترامپ به تنهایی انجام نداد.

او باید نامه ای را امضا کند تا از طریق فرآیندی به نام تأسیس ، بودجه تیم انتقالی بایدن را آزاد کند. این اولین تصدیق رسمی دولت ترامپ است که بایدن در انتخابات پیروز شد ، اما همچنین دسترسی ساده به ابزارهای امنیت ملی را برای ساده سازی چک های پس زمینه و بودجه اضافی برای پرداخت هزینه های آموزش و کارکنان جدید باز می کند.

و هنوز بیش از 48 ساعت پس از برگزاری مسابقه توسط تعدادی از سازمان های خبری ، مورفی هنوز امضا نکرده است. سخنگوی GSA از ارائه جدول زمانی مشخص برای زمان استقرار امتناع ورزید ، این نشانه واضحی است که آژانس از رئیس جمهور که هنوز اعتراف نکرده است از دست می دهد ، پیشی نخواهد گرفت.

سخنگوی GSA ، پاملا پنینگتون ، ظهر روز دوشنبه در بیانیه ای به CNN گفت: “این هنوز مشخص نشده است.”

در این بیانیه همچنین وضعیت فعلی ، که در آن همه شبکه های خبری مهم که تعداد کل آرا را بررسی می کنند ، پیروزی بایدن را پیش بینی می کنند ، با بوش در برابر گور در انتخابات سال 2000 ، جایی که نتیجه س questionال برانگیز است ، مقایسه می شود.

“در حال حاضر هیچ به روزرسانی وجود ندارد و موقعیت GSA ثابت باقی مانده است. هنوز نتیجه ای در دست نیست. GSA و مدیر آن به پیروی از کلیه الزامات قانونی ادامه می دهند و به سابقه قبلی تنظیم شده توسط دولت کلینتون در سال 2000 پایبند هستند.” گفت پنینگتون.

روز یکشنبه ، پنینگتون در بیانیه ای گفت که اداره خدمات عمومی انتخاب نمی کند چه کسی در انتخابات پیروز شود ، اما در عوض “بر اساس روند تعیین شده در قانون اساسی” کاندیدای مشهود موفق را مشخص می کند پس از مشخص شدن برنده. “

وی حاضر نشد به درخواست سی ان ان برای جزئیات آستانه “نامزد واضح موفق” پاسخ دهد.

دو مقام به سی ان ان گفتند که این تاخیر زنگ خطر را برای متحدان بایدن به وجود آورده است ، آنها شروع به درک این مسئله می کنند که این انتقال می تواند دشوارتر از آنچه در جهان رئیس جمهور تازه انتخاب شده است ، باشد.

مقامات گفتند که بایدن آخر هفته به متحدان خود گفته بود كه می خواهد به جمهوری خواهان – و ترامپ – مدتی فرصت دهد تا نتایج انتخابات را بپذیرند. آنها می گویند که این حس رو به رشد است که آنها برای حفظ مشروعیت انتخابات مجبور به جنگ بیشتری می شوند و متحدان بایدن می توانند سخنان خود را در مورد این مسئله بالا ببرند و به دنبال افراد بیشتری برای شروع صحبت هستند. مقامات گفتند که این پرونده در تلویزیون و خارج از آن است.

در همان زمان ، ترامپ شروع به برخورد با این واقعیت می کند که در انتخابات شکست خواهد خورد ، گفت: یک مشاور ترامپ ، بر اساس گفتگوهای انتخاباتی و با رئیس جمهور ، که اکنون “راهی برای از دست دادن” می بیند ، گفت: با این حال ترامپ در حال حاضر بحث درباره بحث در مورد کاندیداتوری در سال 2024 را با دستیاران خود آغاز کرده است.

دولتهای قبلی هر دو طرف معمولاً این نامه را در طی چند ساعت از انتشار شبکه هایی که برنده مسابقه ریاست جمهوری هستند ، صادر می کردند.

یک کارشناس انتقال آشنا به GSA به CNN گفت که “این همیشه یک راه حل سریع بوده است.”

این منبع گفت ، انتخابات ترامپ 2016 ، روز بعد توسط دولت اوباما انجام شد. در سال 2008 ، این کار در شب انتخابات ، حدود ساعت 1 بامداد انجام شد. این منبع گفت ، تنها زمانی كه هرگز به تأخیر افتاد ، در سال 2000 بود ، جایی كه فلوریدا برای سرشماری اجباری مراجعه كرد و یافته ها یك روز پس از تصمیم گیری در مورد پرونده های دادگاه عالی كشف شد.

با این حال ، رئیس جمهور جورج دبلیو بوش روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که انتخابات 3 نوامبر “اساساً عادلانه بود ، به یکپارچگی آن احترام گذاشته می شود و نتیجه آن مشخص است.” و تعدادی از مقامات جمهوری خواه با صدور بیانیه هایی بایدن را “رئیس جمهور منتخب” خوانده اند.

دیوید بارام ، که در زمان دولت کلینتون یک مدیر GSA بود و بوش را به عنوان برنده انتخابات 2000 معرفی کرد ، روز دوشنبه گفت که انتخابات امسال “به شدت متفاوت بود.”

بارام در پادکست آزمایشگاه انتقال گفت: “اول از همه ، همه این رسانه ها که انتخابات را دعوت می کنند ، او را به عنوان جو بایدن اعلام کردند ، من فکر می کنم برنده کاملا مشخص است.”

“اما من با مدیر GSA امیلی مورفی همدردی می کنم ، اما شما می دانید ، من به امیلی اعتماد دارم که کار درست را انجام دهد. من انتظار بهترین ها را برای امیلی دارم. مدیران GSA باید با هم بمانند. بنابراین ، امیدوارم که برای او خوب کار کند و امیدوارم برای کشور مفید باشد. “

ترامپ شکست انتخابات را انکار می کند در حالی که بایدن خود را برای مبارزه با کوید آماده می کند

در اوایل ماه سپتامبر ، دولت ترامپ با سه سند تفاهم نامه با تیم انتقالی بایدن ، همانطور که در قانون انتقال رئیس جمهور پیش بینی شده است ، موافقت کرد. آنها توسط اداره خدمات عمومی ، وزارت دادگستری و رئیس ستاد کاخ سفید مارک میدوز امضا شدند. در آن زمان ، 62/9 میلیون دلار به تیم انتقالی بایدن برای خدمات تبلیغاتی اختصاص داده شد که تیم همچنان دریافت می کند.

هنگامی که مورفی در مورد یک برنده موفق در انتخابات تصمیم بگیرد ، این امر باعث آزادسازی 9.9 میلیون دلار خدمات پس از انتخابات می شود که شامل 6.3 میلیون دلار برای دولت جدید ، 1 میلیون دلار برای راهنمایی و آموزش افراد جدید و 2 نفر است. ، 6 میلیون دلار برای خدمات خروجی.

از جمله عناصر ذکر شده در این تفاهم نامه ها ، یک مقام انتقال به CNN گفت که توافق نامه ای برای دولت ترامپ برای تأمین فضای انتقال دفاتر بایدن ، خدمات ارتباطی ، پرداخت یا بازپرداخت برخی فعالیت ها ، حقوق و دستمزد ، سفری برای رئیس جمهور منتخب ، غربالگری سریع امنیت نامزدهای امنیت ملی و جلسات توجیهی امنیت ملی امن.

دفتر مدیر اطلاعات ملی دوشنبه شب در بیانیه ای تأیید کرد که بایدن و مشاوران ارشد وی گزارش روزانه رئیس جمهور را ، همانطور که شناخته شده است ، دریافت نکرده اند.

وزارت گفت: “ODNI از رهنمودهای قانونی ارائه شده در قانون انتقال ریاست جمهوری پیروی می کند ، که مدیر GSA را ملزم می کند قبل از حمایت از انتقال احتمالی ریاست جمهوری ، نامزد را شناسایی کند.”

“ODNI تا زمانی که توسط مدیر GSA اطلاع داده نشود با هیچ یک از تیم های در حال انتقال تماس نخواهد گرفت.”

مورفی در سال 2017 توسط ترامپ نامزد شد و به اتفاق آرا تأیید شد.

جن پسکی ، مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید اوباما ، که در حال کار بر روی انتقال بایدن به این نامزدها است ، از GSA خواست که “به سرعت” بایدن را روز یکشنبه شناسایی کند.

“پس از آنكه انتخابات برای جو بایدن به طور مستقل فراخوانده شد ، ما منتظر هستیم كه مدیر GSA به سرعت جو بایدن و كاملا هریس را به عنوان رئیس جمهور منتخب و معاون رئیس جمهور انتخاب كند.” توییت بعد از ظهر یکشنبه.

پسکی افزود ، “امنیت ملی و منافع اقتصادی آمریکا به دولت فدرال بستگی دارد ، که به وضوح و به سرعت نشان می دهد که دولت ایالات متحده به خواست مردم آمریکا احترام می گذارد و به انتقال آرام و صلح آمیز قدرت متعهد می شود.”

علاوه بر این ، هیئت مشورتی مرکز انتقال ریاست جمهوری ، یک گروه غیرحزبی ، یکشنبه شب بیانیه ای صادر کرد و همچنین از دولت ترامپ خواست “بلافاصله” ایجاد کند.

هیئت مدیره در بیانیه ای با امضای رئیس جمهور گفت: “چالش واقعی اکنون آغاز می شود. ما از دولت ترامپ می خواهیم كه بلافاصله روند انتقال پس از انتخابات را آغاز كند و تیم بایدن از منابع موجود در قانون انتقال رئیس جمهور به طور كامل استفاده كند.” رئیس ستاد دولت بوش ، جاش بولتون ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت بوش ، مایکل لیویت ، رئیس ستاد کلینتون ، مک کولاری و وزیر بازرگانی اوباما ، پنی پریتزکر.

در همین حال ، كلی جانسون سوم ، رهبر انتقال جورج دبلیو بوش در 2000 ، زمانی كه نتایج انتخابات بیش از یك ماه به تأخیر افتاد به دلیل نتایج بحث برانگیز در فلوریدا ، روش های غیررسمی برای ادامه روند گذار وجود دارد.

تیم انتقالی بایدن از مشاوران ویروس کرونا ، از جمله افشاگر ریک برایت ، خبر می دهد

“(دیک) چنی گفت ،” ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه کسی این چیز را برنده می شود ، باید تصور کنیم که برنده شده ایم. ” “جانسون با یادآوری تمام سرعت ،” با بیان اینكه تیم انتقالی بوش مطمئن نیست كه آیا وی از حمایت و منابع دولتی برخوردار خواهد شد و چه زمانی به این كشور می رسد ، در عوض ، آنها پول شخصی جمع كردند و فضای اداری خود را اجاره كردند.

جانسون گفت: “پول برای حمایت از انتقال با بودجه شخصی آسان جمع آوری می شود. (تیم بایدن) می تواند در عرض نیم روز میلیون ها دلار سرمایه جمع کند.”

تیم بوش حق قانونی برای ارائه موقعیت ها یا پیشینه بررسی ندارد ، بنابراین در عوض آنها مصاحبه های غیررسمی و بررسی سوابق غیررسمی انجام دادند و از نامزدها خواستند که همه پرچم های قرمز احتمالی را در سوابق خود نشان دهند.

ترامپ اظهارات علنی نکرده است که قصد دارد مشروعیت پیروزی بایدن را تصدیق یا تأیید کند ، و CNN گفت که مبارزات انتخاباتی وی در حال برنامه ریزی حمله سریع برای پیام ها برای تقویت استدلال خود است – تاکنون با هیچ مدرکی پشتیبانی نشده است – که دوره دوم ریاست جمهوری است با شمارش فاسد آرا in در ایالات در میدان جنگ از او می دزدد.

این کارشناس انتقال خاطرنشان کرد که مورفی در موقعیت دشواری قرار دارد.

“امیلی مورفی مردی با صداقت و حسن نیت است. او یک متخصص است. مطمئن هستم که او تعجب می کند ،” چطور شد که به این موقعیت رسیدم؟ ” “” کارشناس گفت. “این تصمیم او طبق قانون است ، این فقط تصمیم او است.”

این منبع افزود: “GSA یک آژانس اداری مسئول خریدهای عمومی است و یک فرد جدی و شخصی با درجه بالایی از صداقت است”.

این داستان با تحولات بیشتر در روز دوشنبه به روز شد.

کریستن هولمز ، الکس مارکوارد ، زاخاری کوهن ، جف گرین و جیم آکوستا از CNN در این گزارش همکاری کردند.[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر