آنتونی بلینکن: بایدن ستوان وفادار خود را برای هدایت مأموریت رهبری برای بازگرداندن اعتبار آمریکا در صحنه جهانی انتخاب می کند


در Blinken ، بایدن کسی را که با تعهد به همکاری بین المللی ، مسائل مربوط به پناهندگان و کارهای بشردوستانه ریشه در تاریخ شخصی او دارد ، استراق سمع می کند – همراه با بازیگوشی کافی برای جفت شدن با گراور در خیابان کنجد برای ساختن یک ویدیو برای استقبال از پناهندگان

پدر دو فرزند خردسال که گروه خود را دارد – Ablinken نامیده می شود – دستیار دیرین بایدن به عنوان یک گزینه ایده آل برای جبران آسیب به اتحادیه های آمریکایی و همچنین حمایت از سیاست های مد برای تعدادی از چالش های بزرگتر به عنوان یک گزینه ایده آل در نظر گرفته شده است. هر کشوری می تواند تصمیم بگیرد. ناظران Foggy Bottom از دانش عمیق بلینکن در مورد تمام بخشهای نهادهای سیاست خارجی واشنگتن و ارتباط آن با رئیس جمهور منتخب استقبال کردند.

اوایل 58 سالگی Blinken او را غرق در دیدگاه های بین المللی و سیاست های دموکراتیک کرد. وی در نیویورک و پاریس بزرگ شد ، جایی که او و مادرش به همراه ناپدری خود که از بازماندگان اردوگاه های نازی ها در زمان هولوکاست بود ، نقل مکان کردند. جرارد آرو ، سفیر سابق فرانسه در ایالات متحده ، بلینکن را روز دوشنبه به دلیل “کاملاً دو زبانه بودن” ستود.

پس از سالهای سخت و تفرقه انگیز در واشنگتن و وزارت امور خارجه تحت دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، بسیاری از افسران فعلی و سابق خدمات خارجی این موضوع را با کلمه ای که کمتر در پایتخت شنیده می شود ، توضیح داده اند: “مهربان”.

یک دیپلمات فعلی ، یکی از بسیاری از مقامات وزارت امور خارجه که در طی چهار سال گذشته تحت ستم دیده است ، گفت: “تونی فوق العاده خوب ، فوق العاده باهوش و استراتژیک ، یک رهبر خوب و کسی است که به وضوح اعتماد رئیس جمهور را خواهد داشت.” “او احمقی نیست که نتواند در بوروکراسی عمل کند – او یک اپراتور است اما خوب است. من نمی توانم چیز بهتری بخواهم. من شخصاً او را خیلی دوست دارم و فکر می کنم رویکرد آرام ، غیرسیاسی و باتجربه او نسبت به همه چیز در ترمیم آسیب بسیار موثر باشد. “

لوئیس لوكنز ، دیپلمات شغلی سابق كه به عنوان سفیر ایالات متحده در سنگال و گینه بیسائو خدمت كرده است ، گفت كه او “واقعا پیام مثبتی ارسال می كند كه رئیس جمهور (-انتخاب) به شخصی كه بسیار نزدیك است و همچنین شخصی که موسسه را درک می کند و به آن احترام می گذارد. “

حتما بخوانید:
جک سقفی - ساخت و خرید و فروش انواع جک سقفی در ابعاد متفاوت

لوكنز افزود: “مهمترین موارد این است: او وزارت امور خارجه را می فهمد ، ساختمان را می شناسد ، مردم آنجا به او احترام می گذارند و او را دوست دارند.” “و او بسیار نزدیک به رئیس جمهور است (-انتخاب کنید) ، بنابراین وقتی او در صحنه جهانی است ، در مورد هیچ مسئله سیاسی فاصله ای بین او و رئیس جمهور نخواهد بود. او قصد دارد با اقتدار کسی صحبت کند که بسیار بسیار نزدیک به رئیس جمهور. ”

سایر مقامات فعلی خارجی که تحت این پروتکل مجاز به صحبت نبودند ، از این خبر استقبال کردند و Blinken را حرفه ای ، باهوش ، با ثبات و با ملاحظه خواندند.

اول در CNN: یک آژانس مهم دولتی پیروزی بایدن را تشخیص می دهد و یک انتقال رسمی را آغاز می کند

دومین دیپلمات فعلی که در گذشته با او کار کرده است گفت: “او به همه چیز خیلی خوب آماده می شود. او یک حرفه ای کامل و مستمر است.”

سومین دیپلمات فعلی آمریکایی گفت: “مهمترین چیز این است که او فقط یک دست غیرنظامی و پایدار است که برای راست کردن کشتی به آن نیاز داریم.”

یک دیپلمات ارشد فعلی ایالات متحده گفت: “بزرگسالان برگشتند.”

بلینکن روز دوشنبه در توییتر خود گفت که “پیام های دوستان و همکاران من در 15 ساعت گذشته تحقیرآمیز بوده است. من افتخار می کنم که به طور رسمی اعلام کنم که من برای وزیر خارجه معرفی شده ام. در صورت تأیید ، این مأموریتی است که من با همه انجام خواهم داد قلب تو. “

جعل روابط با بایدن

بلینکن قبل از گرفتن مدرک حقوق از دانشگاه کلمبیا در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد. وی پس از مدتی کار در روزنامه نگاری ، یک دوره سیاست خارجی تعیین کرد و سرانجام به مدت سه دهه چندین سمت ارشد در دولت های کلینتون و اوباما را عهده دار شد.

پدر وی ، یکی از بنیانگذاران بانک سرمایه گذاری نیویورک EM Warburg Pincus & Company ، از سال 1994 تا 1998 سفیر بیل کلینتون ، رئیس جمهور وقت در مجارستان بود. و بلینکن با پدرش کار کرد تا بودجه ای را برای پیشنهاد ناموفق مایکل دوکاکیس جمع آوری کند. از سال 1988 برای ریاست جمهوری.

بلینکن از سال 1994 تا 2001 به عنوان عضو شورای امنیت ملی کلینتون مشغول به کار بود و سپس به عضو هیات مدیره حزب دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا رفت و در آنجا برای اولین بار در سال 2002 با بایدن ارتباط برقرار کرد. تا سال 2008

حتما بخوانید:
اولین نفری باشید که کارشناسان درباره محصولات بادی اینتکس چه می گویند

در طول دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما ، بلینکن به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن معاون رئیس جمهور خدمت کرد و سپس به دستیاری رئیس جمهور و معاون اصلی وی در مشاور امنیت ملی تبدیل شد. بلینکن همچنین ریاست مجمع اصلی تصمیم گیری سیاست خارجی دولت را بر عهده داشت و به شکل گیری سیاست های برنامه هسته ای ایران و افغانستان کمک کرد.

اوباما پس از پیروزی در دوره دوم ، بلینکن را به عنوان معاون وزیر امور خارجه ، شماره دو دیپلمات کشور ، معرفی کرد ، و از آن طریق به تعیین روش دولت برای حمله روسیه به کریمه ، بحران جهانی پناهندگان ، ظهور داعش و جنگ در سوریه کمک کرد. و همچنین تلاش دولت برای کالیبره کردن روابط خود با آسیا و چین.

در مصاحبه ها ، بلینکن در مورد احساس مسئولیتی که در قبال سیاست سوریه دارد صحبت کرد و گفت که همه کسانی که روی آن کار کرده اند باید “تصدیق کنند که ما شکست خورده ایم ، نه به این دلیل که تجربه کم داریم ، اما نتوانسته ایم” از “از دست دادن وحشتناک زندگی” و آوارگی گسترده جلوگیری کنید.

در اینجا ، همه چیز به عنوان کشورهای کلیدی ایستاده اند که نتایج انتخابات را تأیید می کنند

بلینکن در ماه مه به CBS گفت: “این چیزی است که من تا آخر عمر با خود خواهم گرفت.” وی گفت: “وضعیت بد” در سوریه “حتی از سیاست های دولت ترامپ ، از جمله عقب نشینی نیروها و کنار گذاشتن متحدان کرد ایالات متحده ،” حتی بدتر است “. وی گفت ، راه مقابله با این کار همکاری با متحدان از طریق بسیج دیگران برای پاسخگویی و استفاده از اهرم اتحاد برای ایجاد تغییر بود.

مایکل مک کینلی ، دیپلمات شغلی سابق که در زمان جنجال در اوکراین زمانی که مشاور ارشد وزیر خارجه فعلی مایک پمپئو بود ، استعفا داد ، گفت: تجربه چندین ساله بلینکن در سنگرهای سیاست خارجی ایالات متحده و روابطی که در سطح بین المللی ایجاد کرده است به بازگرداندن اتحادهایی که برای این نوع کارها لازم است کمک خواهد کرد.

“دولت جدید بایدن در حال حاضر نشان دهنده اهمیت حرکت سریع برای ایجاد روابط با متحدان و شرکای اصلی جهانی ما ، تقویت اتحادهای امنیتی ما در آسیا و اروپا و رسیدگی به موضوعات مهم حل نشده تجاری است که تأثیر می گذارد سعادت ملی ماست. ” “من فکر می کنم شما یک رویکرد بسیار فعال و م effectiveثر برای بازسازی رابطه ما با جهان خارج را شاهد خواهید بود.”
منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید