[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 25 نوامبر در شکرگذاری در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی می کند.
رئیس جمهور منتخب جو بایدن در روز شکرگذاری در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور ، در تاریخ 25 نوامبر سخنرانی می کند. چندان خانا / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در دسامبر فردا با س questionالی وارد می شود که هنوز درباره یکی از مهمترین تصمیمات کابینه وی مطرح است: وی چه کسی را به عنوان وزیر دفاع منصوب می کند؟

سه نامزد در جدال نهایی برای سرپرست وزارت دفاع هستند ، افراد مطلع در این باره به CNN گفتند و میشل فلورنوی ، جی جانسون و لوید آستین هنوز مورد بررسی قرار می گیرند.

سناتور تامی داك ورث ، یك حزب دموكرات ایلینوی و برنده جوایز جنگ ، با توجه به عدم تمایل بایدن برای ایجاد جای خالی در سنا ، دیگر گفته نمی شود جدی به نظر برسد.

فلورنوی ، پیشکسوت پنتاگون ، زمانی یکی از عوامل اصلی این موقعیت قلمداد می شد و هنوز هم بسیار درگیر است ، کارشناسان می گویند ، اما حذف وی از یک سری مبارزات سد راه برانگیز در موج اول انتخابات کابینه عدم اطمینان پیرامون او را برجسته می کند.

جانسون یک مشاور عمومی در پنتاگون و همچنین یک وزیر امنیت داخلی بود. آستین ، یک ژنرال بازنشسته ارتش که در دوران اوباما ریاست فرماندهی مرکزی را بر عهده داشت ، برای تأیید پست غیرنظامی نیاز به استعفا از کنگره را دارد ، زیرا او فقط چهار سال پیش از کار خود بازنشسته شد.

جانسون و آستین ، که آفریقایی-آمریکایی هستند ، به عنوان اولین وزیر دفاع سیاه پوست ، نامزد می شوند. فلورنوی نیز به عنوان اولین زنی که پنتاگون را اداره می کند ، همین کار را خواهد کرد.

به گفته خودی ها ، اعلامیه هنوز به زودی – شاید اواخر این هفته یا هفته آینده – انتظار می رود – اما زمان دقیق آن به تصمیم نهایی بستگی دارد ، که در پایان یکشنبه شب به آن نرسیده است.

افتتاح پنتاگون البته در خلا اتفاق نمی افتد.

بایدن هنوز به دنبال شخصی برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی است – و گفته می شود جانسون حداقل این پست را در نظر گرفته است.

سو گوردون ، معاون سابق مدیر کل اطلاعات ملی ، و همچنین وینسنت استوارت ، رهبر سابق آژانس اطلاعات دفاعی و ژنرال تفنگداران دریایی ، در میان مدعیان رئیس CIA است. وی همچنین برای خدمت در دفتر غیرنظامی باید از کنگره استعفا دهد.

سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد ، تام دونیلون ، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور اوباما که از رقیبان اصلی رئیس سیا بود ، دیگر برای این پست در نظر گرفته نمی شود.

یک مقام گذار گفت که اعلامیه ها در مورد پنتاگون و سیا هنگام تصمیم گیری بایدن با رد هرگونه پیشنهاد تأخیر اعلام می شود. انتظار می رود هر دو سمت ، علاوه بر سایر کابینه ها ، در ماه دسامبر برگزار شود.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر