[ad_1]

به نظر می رسید جمهوریخواهان برجسته سنا در ادعاهای بی اساس رئیس جمهور ترامپ مبنی بر “تقلب” در انتخابات و ادعاهای دروغ وی مبنی بر پیروزی واقعی وی در انتخابات ، قاطع به نظر می رسند ، اگرچه نتایج نشان می دهد که او علی رغم تلاش برای ایجاد بی اعتمادی ، در این رقابت شکست خورد. سنگی از دموکراسی آمریکا.

در حالی که دموکرات ها با نگرانی نسبت به سر و صدای ترامپ در آخر هفته واکنش نشان دادند ، جمهوری خواهان آن را رد کردند.

سناتور دب فیشر ، یک جمهوریخواه از نبراسکا ، که به رهبری سنا برای GP مشورتی توصیه می کند ، گفت: “او می تواند هرچه بخواهد بگوید.”

فیشر در پاسخ به این سال که آیا او نگران اظهارات ترامپ است ، گفت: اگر من نگران همه حرف های اطرافیانم نبودم ، دیگر نمی توانم برگردم.

در حالی که بیشتر جمهوری خواهان می گویند که روند انتقال رسمی باید آغاز شود ، بایدن باید جلسات اطلاعاتی مخفی دریافت کند و در موفقیت چالش های حقوقی ترامپ تردید دارند ، اما تعداد کمی از آنها مایل هستند که درباره دروغ های ترامپ مبنی بر سرقت انتخاب وی اعتراض کنند. ، ادعایی توسط حزب جمهوری اسلامی و نمایندگان انتخابات دموکراتیک کشور رد شد.

بی تفاوتی در دوره چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ الگوی آشنایی را نشان داد: این بحث و جدال بسیاری برانگیخت و توسط جمهوری خواهان در کپیتول هیل تا حد زیادی نادیده گرفته شد. اما این بار ترامپ یکی پس از دیگری نظریه توطئه را آغاز کرده است که بر اساس آن بسیاری می ترسند که بتوانند ناآرامی ایجاد کنند و پیامدهای ماندگاری برای اعتماد به انتخابات آمریکا و ایمان به دموکراسی به همراه داشته باشند.

سناتور آیووا ، چاک گراسلی ، ارشد جمهوری خواه سنا که از بایدن در جلسات توجیهی طبقه بندی شده حمایت می کند ، ادعاهای دروغ ترامپ مبنی بر پیروزی وی در انتخابات و اتهامات بی اساس به جعل انتخابات را ناچیز ارزیابی کرد.

روز دوشنبه در پاسخ به این س whetherال که آیا ترامپ باید چنین اظهارنظرهایی انجام دهد ، گراشلی با اشاره به مواردی که رای دهندگان در پایتخت خود برای رای دادن دیدار می کنند ، گفت: “همه اینها تا 14 دسامبر حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: “هیچ نگرانی در مورد چیزی جز تعداد رای دهندگان وجود ندارد و هر كسی كه 270 رای دهنده داشته باشد رئیس جمهور بعدی خواهد بود.”

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا ، که گفت ترامپ از نظر قانونی در چالش با انتخابات است ، هفته گذشته تلاش کرد تا به مردم اطمینان دهد که این انتقال قطع نخواهد شد. اما روز دوشنبه ، مک کانل در پاسخ به س askedال اینکه آیا با ادعاهای دروغ ترامپ مبنی بر “پیروزی در انتخابات” موافق است ، سکوت کرد.

جاش هاولی سناتور جمهوری خواه میسوری ، عضو کمیته دادگستری سنا ، روز دوشنبه گفت که نگران این نیست که ترامپ روند دموکراتیک را زیر سوال ببرد و ادعا کند که ادعای پیروزی برای او “بازی عادلانه” است زیرا ” ما هنوز نمی دانیم “چه کسی پیروز شد ، اگرچه نتایج انتخابات به وضوح نشان می دهد که بایدن در مسیر پیروزی در کالج انتخاباتی است.

هاولی گفت: “من نگران نیستم كه رئیس جمهور بگوید كه او تصور می كند در انتخابات پیروز شده است.” “من فکر می کنم این یک بازی کاملا عادلانه است. او می تواند بیرون برود و بحث کند. “

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر